אתי וקנין, אמו של אמו של כוכב הרשת דקל וקנין, התייחסה היום (ראשון) לראשונה ברדיו צפון 104.5FM לסרטון הקדשת השיר לעבריין מיכאל מור שהפך ויראלי בשבועות האחרונים. בסרטון נראה וקנין יושב באירוע לצדו של העבריין שמוליק הרוש כשהוא "מקדיש שיר" ליריבו מיכאל מור. "לא ידענו מי המעורבים בסרטון", אמרה האם. "היינו צריכים לחפש בגוגל. מהיום נתחיל לסנן, זה לא יחזור על עצמו".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"הוזמנו בתמימות למסיבת יום הולדת", סיפרה אתי. "לא היה לנו מושג לאן הילד מגיע. הוא לא מכיר, הילד מקדיש ברכות לכל עם ישראל. ביקשו ממנו ברכה – הקדיש. הילד לא מכיר אף אחד, הכל מתמימות".

"אבא שלו מלווה אותו ואחיו הגדול, אני לא חושבת שצריך עוד מישהו שישגיח", המשיכה אמו של הזמיר בן ה-14. "אין לנו קשר לעניין. אני לא חושבת שזה יעשה לו נזק, ממש לא. אני רואה את כל הדיווחים בתקשורת, מחפשים בפינצטה. הילד חתום בליאם הפקות ובזמנו לא היה. לא היה לנו מושג, הכל מתוך תמימות. אני עדיין לא יודעת על מה מדובר ועל מי".

דקל וקנין, נער הברכות מטבריה‎
דקל וקנין, נער הברכות מטבריה‎ | צילום: חדשות 12

לדבריה, בנה לא יופיע יותר בטברנות ובימי הולדת - אלא רק בהופעות מאורגנות: "זה לא יחזור על עצמו, לא חפלות ולא טברנות ולא בימי הולדת, רק בבמות גדולות. דקל מבין מה קרה, בכל זאת ילד בן 14. רק אחרי שזה עלה ברשתות החברתיות בדקנו בגוגל לראות מי האנשים, אבל לפני זה לא הכרנו אף אחד ועד היום אנחנו לא מכירים".

"זה אירוע שקרה לפני מעל חצי שנה", הדגישה אתי. "הופתענו מאוד. להגיע לתקשורת ולשים אותו בכותרות על דברים שהוא בכלל לא מכיר, לא יודע ואף פעם לא שמענו את השמות הללו. רק אחרי שזה עלה ברשתות החברתיות בדקנו בגוגל, זה מצחיק, והבנו שמדובר באנשים... הילד בתמימות מקדיש ברכות לכולם, גם לך אם תבקשי. מהיום אנחנו נתחיל לסנן. הוא חתום בליאם הפקות, זה עולם אחר".

פרויקט ה-70 - מיכאל מור
העבריין מיכאל מור | צילום: פלאש 90

בשבעות האחרונים מסתובב ברשתות החברתיות סרטון שצולם לפני כמה חודשים ובו נראה וקנין בן ה-14 יושב באירוע לצדו של שמוליק הרוש - אחד העבריינים הבכירים במדינה. לבקשת הרוש, וקנין מקדיש שיר ליריבו מיכאל מור שבו הוא שר: "אתה לא אמין ואין לך מילה, אתה לא אותו הגבר שהיה בהתחלה". מור הנו ראש ארגון פשיעה בנהריה, שיושב כיום בכלא.

מור נחשד בעבר בכך שהוא ואנשיו ירו טיל לאו לעבר ביתו של מפקד משטרת נהריה; כתב אישום חמור הוגש נגדו בגין איומים נגד שופטים ושוטרים; וכיום הוא יושב בכלא לאחר שהוגש נגדו כתב אישום בגין מעורבות ברצח. בזמן ששהה בכלא התפורר ארגון הפשיעה שלו, ומי שקרא עליו תיגר הוא הרוש.

זו לא הפעם הראשונה בה ישנו חיבור בין עולם הזמר המזרחי לעולם הפשיעה – זכורות הפרשות של מרגלית צנעני, בן כהן שאיים על אסף אטדגי ויעקב אלפרון המנוח היה בעליו של מועדון הפלאקה. עם זאת, במקרה הזה ישנו שימוש בנער בן 14 על מנת להעביר מסר מבזה במסגרת מלחמה בין ארגוני פשיעה.