רונית עמיאל, בכירה לשעבר בפרקליטות ומי שכיהנה כפרקליטת מחוז מרכז והתובעת המרכזית במשפטו של משה קצב, פרסמה אמש (שישי) פוסט מאשים כלפי ראש הממשלה בנימין נתניהו. בעקבות התגובה החריגה של הליכוד לתחקיר שפרסם העיתונאי רביב דרוקר, עמיאל טוענת שלראש הממשלה יש "שיטה" בדוקה להשכיח מהציבור את הבעיות בהתנהלותו – על ידי "שחיטת פרות קדושות".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"מתי כבר נבין את השיטה שלו?", תוהה עמיאל. "זה פשוט, וחוזר על עצמו, אלה השלבים – 1. יש אירוע בעייתי שהוא מבקש להשכיח, 2. הוא משלח את סריסיו לשחוט פרה קדושה, 3. כולנו מצווחים גוועאלד על הפרה הנשחטת, 4. האירוע הבעייתי נזנח ונשכח".

עמיאל ממשיכה ומספקת דוגמאות לדעתה: "פשוט ודי חכם. מתי כבר נבין את זה?? זה יכול להיות: - מבקר המדינה מפרסם דוח מביך על תפקודו בצוק איתן - (אופס.. איך נגיב? בואו נקרא בדיון על זה להורה שכול - שקרן!), - הוא נאשם ומובל לבית המשפט על אפו וחמתו? ( אופס, איך נעמעם? בואו נכבוש אולם בית משפט בכוחנות ונבזה אותו - נצטלם עם כל השרים חסומי הפה כמו בטריבונה, שניים מהם עומדים על ספסלי בית המשפט, רומסים אותו ברגליהם!). - רביב דרוקר מפרסם חומר ראיות ממשי ובעייתי (אופס, איך נשכיח? בואו נגיד שעיתונאי - לכלא)".

"תמיד אפשר לסמוך על הסמולנים שיתמלאו זעזוע והתפלצות משחיטת פרות קדושות, יברברו על זה, והאימג׳ הבעייתי יישטף בים המילים, ימוג ויעלם בהסטוריה. מי יזכור? יזכרו רק את הזעזוע. ככה כולנו ממלאים כבר כמה שנים את חלקנו במכונת התעמולה שלו".

עמיאל סיכמה: "האיש חכם מאד, חושב שני צעדים קדימה וכל זה, ואין לו, אין לו גבולות. צריך לנסות לטוס מעליו. אסור למלא את התפקיד שמייעדים לנו בדרדור של המדינה הזאת אל התהום".

משפט נתניהו (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ביום חמישי האחרון, לאחר פרסום תחקיר של העיתונאי רביב דרוקר ובו הקלטות מתיק 4000, הליכוד פרסמו סרטון חריג בעמוד הפייסבוק שלהם. במהלך הסרטון נטען כי "בעולם מתוקן רביב דרוקר היה נכנס היום לכלא".