משפט משה איבגי מתקדם לשלב ההכרעה: בתחילת השנה הורשע השחקן בשתי עבירות של מעשה מגונה - וזוכה מאישומים נוספים. הבוקר (ראשון), יותר מארבע שנים לאחר פרוץ הפרשה, דן בית משפט השלום בחיפה בטיעונים לעונשו. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במהלך הדיון דרשה הפרקליטות - התובעת במשפט - עונש של שנת מאסר ועוד שלושה חודשי מאסר בפועל לשחקן. עורך דינו של איבגי, עו"ד מיכאל כרמל, ביקש לגזור מאסר על תנאי בלבד.

בחודש ינואר קבע בית המשפט כי איבגי אשם בשתי עבירות של מעשה מגונה שיוחסו לו בכתב האישום - וזיכה אותו משלושה אישומים נוספים. בית המשפט קבע כי עדותו של איבגי הייתה "פתלתלה ומתחמקת - גרסה שאינה ראויה לאמון‎". 

על פי הכרעת הדין, במהלך הפקת סרט בכיכובו של איבגי, השחקן ניגש אל המתלוננת מאחור, הכניס את ידו דרך מחשוף בחלקו האחורי של חולצתה וליטף את גבה. עוד נקבע כי המתלוננת הופתעה ממעשיו של איבגי ושאלה למעשיו, ואילו הוא השיב לה כי "הפירצה קוראת לגנב".

בהכרעת הדין נקבע כי באותה שנה, במהלך השתתפותו של איבגי בצילומי סדרת טלוויזיה, נצמד הנאשם אל המתלוננת, חיבק אותה בחוזקה, ובמקביל לחש על אוזנה כי הוא רוצה "לז***" אותה. בית המשפט אימץ את עדות המתלוננת, קבע כי היא מהימנה – ומצא תמיכה לעדותה בדברי איבגי במהלך עימות בין השניים בתחנת המשטרה וכן בעדותה של עדה נוספת.

"אמירותיו של איבגי שמורות לאחרון גסי הרוח ולא לאחד מבכירי שחקני ישראל"

בנוגע לעדותו של איבגי במשפט, בהרשעה נכתב כי מדובר בעדות "פתלתלה ומתחמקת" שאינה ראויה לאמון. בית המשפט גם דחה את טענתו של איבגי כי האירוע הראשון נעשה בהומור, ובאשר למקרה השני שאותו הסביר כי הוא נעשה "בגדר ניסיון חיזור לגיטימי". עם זאת הוא זוכה מהעבירה של הטרדה מינית שיוחסה לו.

איבגי זוכה גם משני אישומים נוספים לאחר שאחת המתלוננת חזרה בה מהתביעה. מתלוננת נוספת טענה כי השחקן נגע בה באופן לא ראוי: בית המשפט הטיל ספק במהימנות עדותו של איבגי, אך ציין כי קיים ספק בנוגע למגע בין השניים וקבע כי תיאורי המתלוננת בפני מקורביה לא היו "אחידים". בית המשפט ציין גם כי במקרה אחר הפנה שאלות בוטות כלפי מתלוננת, שאותה הכיר באופן מקרי בדרכה לטיפול פסיכולוגי - אך השאלות אינן מהוות הטרדה מינית למרות שחצו את גבול הטעם הטוב.

עדותו של איבגי מנגד נמצאה בלתי מהימנה, ונדחתה גרסת ההגנה לפיה המשפטים שנאמרו על ידי השחקן – אינם אלא חזרה של דברים שסיפרה לו במהלך פגישתם. נקבע, כי אמירותיו של הנאשם במהלך המפגש ביניהם "שמורה לאחרון גסי הרוח ויושבי הקרנות, ולא לאחד מבכירי שחקני הקולנוע והתיאטרון בישראל".