המשטרה זימנה הלילה (בין שבת לראשון) לחקירה 4 קטינים, תושבי חברון, בחשד שהיו מעורבים בתקיפת הפלסטיני ולוחם גולני שחילץ אותו. השוטרים הגיעו לבתים של ארבעת הקטינים החשודים ומסרו להם זימון לחקירה. זהותם של יתר המעורבים באירוע ידועה, אך כשהחוקרים הגיעו לבתיהם הם לא לא היו שם. בידי החוקרים הסרטון המלא שתיעד את האירוע בליל שבת וכמה סרטונים של מצלמות אבטחה באזור. עד כה, הוגשו תלונות ונגבו עדויות מתושב חברון הפלסטיני שהותקף ומלוחם גולני שהותקף גם כן.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הפלסטיני, תושב חברון, שהותקף סיפר: "ירדתי לרחוב לא עשיתי להם כלום והם תקפו אותי. לא עשיתי שום דבר הם לא אמרו דבר אלא מייד התחילו להרביץ לי. בעקבות הצעקות הגיע חייל, אלוהים שלח אותו - כי אלוהים החליט להציל את חיי. אם החייל לא היה בא להרחיק אותם או לקחת אותי מהם - לא הייתי שורד. חששתי לחיי כי תקפו אותי יותר מ-20 מתנחלים".

גורמים במשטרה הבהירו: בכל המקרים הושארו צווי זימון לחקירה. בנוגע לקטינים הדבר מורכב יותר ולא ניתן לעכב אותם ללא צו בית משפט. ההערכה היא שהיום תעלה המשטרה הילוך בחיפוש אחר החשודים במעשה וחקירת המקרה תימשך במהלך היום.

עו"ד בן גביר שמייצג את אחת המשפחות שמשטרה הגיעה אליהן במהלך הלילה, מסר בתגובה: "ברגע שמרשי שאינו לומד בחברון ידע על החקירה הוא יתייצב אולם כבר כעת, מבירור שנערך עולה כי הערבי המצולם אינו תמים כפי שניסו להציג אותו. הוא פגע עוד קודם לכן במספר צעירים והם הגיבו".

ביטל את הפגישה עם הרב פרץ, בן גביר (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
פרקליטם של החשודים, עו"ד איתמר בן גביר | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

בלילה שבין שישי לשבת, חייל צה"ל תועד כשהוא נחלץ לעזרתו של פלסטיני שנקלע לעימות עם קבוצת צעירים יהודים בחברון. בסמוך לשעה חצות, עבר הפלסטיני על יד עמדה צה"לית כשמספר חסידים שהיו במקום זיהו אותו והחלו להתגרות בו מילולית. האירוע הדרדר במהירות לאירוע אלים במהלכו הותקף הצעיר נמרצות באגרופים. הלוחם ששהה בעמדת צה"ל, זיהה את התקיפה ורץ מהר כדי להפריד בין המתקוטטים. 

בעוד הוא מנסה להפריד, החייל בעצמו הוכה על ידי החסידים אולם לבסוף הצליח להפריד בינם לבין הצעיר והזעיק כוחות נוספים. הפלסטיני המשיך בדרכו תוך כדי שהחייל שמר שהחסידים לא יתקרבו אליו. במערכת הביטחון אמרו כי זהות התוקפים ידועה והם תושבי תל רומידה והיישוב היהודי בחברון.