לילה קשה במזרח ירושלים: בת 4 נפצעה הלילה (חמישי) אנוש מירי תועה בעיסאוויה ושני בני אדם, בהם ילד בן שלוש, נפצעו קל-בינוני מירי בשועפאט. המשטרה פתחה בחקירת שני אירועים שאירעו במזרח העיר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בהודעת המשטרה נמסר כי נפתחו חקירות של שני אירועים שאירעו במזרח ירושלים. האירוע הראשון אירע בעיסאוויה, משם פונתה קטינה כבת ארבע מאזור יהודה ושומרון לבית החולים לאחר שככל הנראה נפצעה מירי תועה בראשה. מצבה מוגדר אנוש. 

מבית החולים הדסה עין-כרם נמסר: "במהלך הלילה פונתה אלינו בת 4 מעיסאוויה עם קליע מירי בראשה, במצב אנוש. היא מטופלת ביחידה לטיפול נמרץ ילדים, מונשמת ומורדמת".

ירי לעבר אב ובנו בשועפאט
האב והבן שבוצע לעברם ירי בשועפאט

האירוע השני אירע בשועפאט, כאשר חמוש רעול פנים נכנס לבית עסק וביצע ירי לעבר בעל המקום ובנו ופצע אותם באורח קל-בינוני. שוטרים הגיעו לזירה ואספו ראיות וממצאים. "משטרת ישראל פתחה בחקירה בכל אחד מהמקרים במטרה להגיע בהקדם למעורבים ולהביא למעצרם", נמסר מהמשטרה.

בתיעוד של הירי בבית העסק בשועפאט נראה רעול פנים פורץ למקום ופותח באש לעבר האב ובנו. האב ניסה להציל את הילד, חסם את דרכו של החמוש באמצעות קופסת קרטון והשתטח על הרצפה כשהוא מגונן עליו בגופו. בשלב זה התקרב החמוש בריצה, ירה בשניים, פצע אותם באורח קל-בינוני ונמלט מהמקום.

עלייה משמעותית באירועי הירי
אילוסטרציה | צילום: החדשות

יאזן, אחיינו של הפצוע, סיפר: "דוד שלי בן ה-57 נכנס יחד עם בנו בן השלוש למכולת שבבעלותו במחנה הפליטים שועפט. שני רעולי פנים נכנסו וירו לעברם ללא הבחנה. זה פשוט מקרה מזעזע. אנחנו מקווים שמשטרת ישראל תעשה את עבודתה ותעצור את מי שעשה את זה לדודי. זו הפעם השנייה שיורים לעבר המכולת. בפעם הראשונה לא היו נפגעים, אך הפעם הוא נפצע באורח בינוני ובנס לא נפגע מהכדורים אלא מהרסיסים בלבד".

"מדובר בניסיון רצח", המשיך אחיינו של הפצוע. "אי אפשר לעבור על זה לסדר היום. משטרת ישראל חייבת לעשות משהו בנידון. אנחנו לא מבינים מה רוצים מהדוד. מישהו צריך לדאוג לשלום הציבור. משטרת ישראל חייבת לעצור את המבצעים שירו וכולנו תקווה שזה יקרה בקרוב לפני שיהיה מאוחר מדי".