טטיאנה חייקין ז"ל היא האישה שנרצחה על ידי בן זוגה אמש בבת ים. חברתה הטובה סיפרה ל-N12 כי מהרגע שהיא הכירה את החשוד הם היו שותים והתמכרו לאלכוהול. בשיחה שקיימנו עם החברה היום (שני) היא אמרה: "הכרתי את ההיסטוריה של האלימות ביניהם. הוא היה מרביץ גם לה וגם לאשתו הקודמת. הוא היה בן אדם טוב רק בזמן שהוא לא היה שיכור והוא כל הזמן היה שיכור". מעצרו של החשוד הוארך עד ליום ראשון.  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"הכרתי את ההיסטוריה של האלימות ביניהם. הוא היה מרביץ גם לבת זוג הקודמת שלו", סיפרה החברה שהכירה את הזוג. "הוא היה בן אדם טוב רק בזמן שהוא לא היה שיכור והבעיה שהוא כל הזמן היה שיכור". היא הוסיפה: "לא היו לטטיאנה ילדים ופה בארץ אין לה אף אחד, אמא שלה חיה באורקראינה.

הנרצחת בבת ים טטיאנה חייקין
הנרצחת בבת ים טטיאנה חייקין ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה

"היא הייתה בנאדם טוב אבל היא בחרה לעצמה את החיים", הסבירה. "ניסינו לעזור לה פעם שעברה לפני 4 או 5 שנים כשהוא ישב בכלא בגלל שהרביץ לה והשכנים הצילו אותה. עזרנו לה עם כסף ואמרנו לה לא לחזור אליו. בסוף היא מצאה אותו וחזרה אליו אחרי שהוא השתחרר מהכלא. מאז לא ראיתי אותם לא שיכורים. אמרנו לה 'מה את צריכה אותו' עזרנו לה אבל היא לא הקשיבה. היא כל הזמן חזרה אליו. הם היו מוכרים את כל מה שהיה להם בשביל וודקה.

שכניה של האישה שעל פי החשד נרצחה אתמול על ידי בעלה בבת ים, סיפרו ל-N12 כי לא מדובר בפעם הראשונה בה הנרצחת חוותה אלימות מצד בעלה. אחד השכנים הוותיקים בבניין ספור: "הוא בעל אלים, כזה שמכה ומרביץ לאשתו. היו הרבה צעקות, והבעל היה שותה הרבה". הוא הוסיף: "הכתובת הייתה על הקיר".

דיירי הבניין בו התרחש הרצח סיפרו שהאירוע התרחש מוקדם יותר מהמועד בו החשוד התוודה בפני המשטרה. "רק אתמול בשעות הערב הגיעו לפה כוחות משטרה והצלה, עצרו את הבחור ופינו את גופת הנרצחת", אמר אחד השכנים. 

בשל הרצח הקשה, פעילות חברתיות מהעיר בת ים והסביבה הודיעו כי בכוונתן להגיע הערב בשעה 20:00 לביתה של הנרצחת ולהדליק נרות. החשוד ברצח אשתו, גבר בן 55 מבת ים, נעצר אתמול בערב בבת ים. מוקדם יותר הוא התקשר למוקד המשטרה והודה: "רצחתי את אשתי". הוא נעצר בקרבת הדירה, והמשטרה פתחה בחקירת נסיבות האירוע.

זירת הרצח בבת ים
הכניסה לבניין בבת ים | צילום: החדשות 12

החשוד ברצח אשתו התקשר למשטרה אמש שלוש פעמים, כשהוא ככל הנראה שיכור. הוא סיפר למוקדנית שתי כתובות כוזבות, ובפעם השלישית נתן את הכתובת הנכונה ודיווח: "רצחתי את אשתי לפני יומיים". שם לבסוף מצאו השוטרים את גופת אשתו כשעליה סימני אלימות קשים.

זו לא הפעם הראשונה שהמשטרה נקראה בגין אלימות של החשוד כלפי אשתו. החשוד שנעצר הערב בחשד לרציחתה, נעצר ואף הורשע בעבר לאחר שתקף אותה. ב-2014 הוא נשפט על תקיפת בת זוגתו, וריצה 6 חודשי מאסר בפועל. הוא שוחרר לפני כחמש שנים בשנת 2015, והשניים חזרו לקשר.

החשוד ברצח בבת ים
החשוד ברצח בבת ים

בכתב האישום שהוגש בשנת 2014, מתואר הנאשם מכה את בת זוגו: "משך אותה בחוזקה ברגליה, לאחר מכן נחבטה בגבה". עוד נכתב במסמך המשפטי כי הוא חבט בראשה בעוצמה באמצעות חפץ קהה וכתוצאה מכך גרם לה לדימום ולחבלה. היום, כאמור, על פי החשד, היא נרצחה.

לחשוד ישנה הרשעה קודמת על תקיפה של בת זוג קודמת מ-2003, בגינה ריצה 6 חודשי עבודות שירות. בבקשת המעצר הקודמת מ-2014, כשתקף את בת זוגו כתבה המשטרה: "עברו מלמד על נטיותיו לנהוג באלימות כלפי בנות זוגו. מדובר באדם שמסוכנותו רבה כלפי המתלוננת ולא ניתן לאיינה אלא במעצרו מאחורי סורג ובריח".