ביישוב היהודי בחברון היו מי שהתנערו הבוקר (ראשון) מתקיפת הפלסטיני ולוחם גולני שנחלץ לעזרתו בלילה שבין שישי לשבת. לדברי כמה מהתושבים, מדובר בחבורת צעירים שהגיעו להעביר את השבת במערת המכפלה ואיש לא רצה לארח.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לפי התושבים, מדובר בקבוצה של כמה עשרות חוזרים בתשובה צעירים שמגיעה פעם בכמה חודשים לחברון. "הם מגיעים עם הרב סבג והם ידועים כ'טראבל מייקרים'", אמרו ביישוב.

התושבים גם הטילו ספק שמדובר בתקיפה על רקע אידאולוגי, וטוענים שמדובר בקבוצה של חמומי מוח. "אף אחד לא רצה לארח אותם אז הם ישנו על הדשא של מערת המכפלה", הם סיפרו. "כשהתחילו המכות היו 4 חבר'ה מתל רומיידה שראו את המכות והגיעו למקום, ולכן הם נעצרו לתשאול".

מערת המכפלה  (צילום: מינהלת מערת המכפלה, mako  יהדות)
אף אחד לא רצה לארח אותם אז הם ישנו על הדשא. מערת המכפלה | צילום: מינהלת מערת המכפלה, mako יהדות

הדברים מגיעים לאחר שהמשטרה הגיעה הלילה (בין שבת לראשון) לביתם של 4 תושבי חברון קטינים, וזימנה אותם לחקירה בחשד שהיו מעורבים בתקיפה. זהותם של משתתפים נוספים בתקיפה ידועה למשטרה, אך כשהחוקרים הגיעו לבתיהם הם לא היו שם.

הפלסטיני שהותקף סיפר: "ירדתי לרחוב לא עשיתי להם כלום והם תקפו אותי. בעקבות הצעקות הגיע חייל, אלוהים שלח אותו - כי אלוהים החליט להציל את חיי. חששתי לחיי כי תקפו אותי יותר מ-20 מתנחלים".