בסטורי שהעלתה לחשבון האינסטגרם, הודתה ציפי רפאלי על הודעות התמיכה שקיבלה, כשברקע הסדר הטיעון שנחתם היום (שלישי) בבית משפט השלום בתל אביב. בסטורי הודתה לאלפי ההודעות שנשלחו אליה עם פרסום חתימתה על הסדר הטיעון והוסיפה: "כל כך הרבה אנשים מחזקים".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בסטורי שפרסמה באינסטגרם, כתבה ציפי, אמה של בר רפאלי: "אני רוצה להודות לאלפי ההודעות שנשלחות אלי בלי הפסקה.. כדוגמת זו.. יש כל כך הרבה אנשים טובים, מחזקים, אוהבים, עוטפים. התרגשות והכרת תודה שלעולם אנצור בליבי! תודה תודה תודה".

ציפי רפאלי צירפה הודעה שנשלחה אליה, בה נכתב: "ציפי יקרה. אומנם ממש לא מכירות.. אמא של בר. אבל מעבר לזה את אישה, אמא. אנשים מציירים גיבורים עם גלימה, את ללא גלימה וגיבורה! בצניעות, בדאגה, ותמיד מחייכת! הכל עובר".

ציפי רפאלי תישלח ל-16 חודשי מאסר כחלק מכתב האישום שהוגש הבוקר לבימ"ש השלום בתל אביב במסגרת הסדר טיעון נגד ציפי ובר רפאלי בגין עבירות מס. בר רפאלי תבצע תשעה חודשים של עבודות שירות. עוד במסגרת ההסכם, כל אחת מהשתיים תשלם קנס של 2 וחצי מיליון שקלים.

על פי כתב האישום, בשנים 2009 עד 2012 חילקה בר רפאלי את חייה בין ישראל לארה"ב והפיקה הכנסות משמעותיות מעבודותיה בחו"ל בסך 24,964,862 שקלים. לבר רפאלי הייתה טענה מול רשויות המס בישראל כי היא תושבת חוץ שמתגוררת בארה"ב, שאינה חייבת בדיווח ובתשלום מס בישראל. אימה, ציפי רפאלי, פעלה כדי להסתיר את הקשר של בר לישראל - במטרה להתחמק מתשלום מס בישראל.

ציפי ובר רפאלי (צילום: Moshe ShaiFLASH90)
ציפי ובר רפאלי, ארכיון | צילום: Moshe ShaiFLASH90

החתימה על ההסדר מגיעה ימים ספורים לאחר שסוכמה העסקה מול ציפי ובר רפאלי. עם הגשתה לבית משפט השלום בתל אביב הגיעו לסיומם ההליכים הפליליים שנפתחו נגד השתיים. עד כה שילמה המשפחה 8 מיליון שקלים, מתוך הסכום שברובו מהווה שומה שנקבעה על הכנסותיה של רפאלי בישראל.

"הסדר הטיעון מבהיר אחת ולתמיד שבר רפאלי לא פעלה מתוך כוונה להתחמק ממס", כתבו עורכי דינה רותי ליטבק ומוטי לזר. "בר לוקחת היום אחריות על טעויות שנעשו ותישא במחיר הכרוך בכך. צר לה על כך שמשפחתה האהובה נאלצה לחוות תקופה כה קשה ובמיוחד היא כואבת את המחיר שאימה תשלם. בר מתנחמת בכך שמשפחתה אוהבת ומלוכדת ושיחד יעברו גם את הימים הקשים האלה. בחלוף למעלה מעשר שנים ממועד הארועים בר מעוניינת לסיים את הפרשה ולהתמקד במשפחתה וילדיה".

עורכות הדין מיכל רוזן עוזר וענבל זאבי דוכובני, באות כוחה של ציפי רפאלי, מסרו: "לאחר שנים קשות, הגיע הפרק הזה לסיומו כשציפי רפאלי לוקחת אחריות ומשלמת מחיר כבד. בעת הזו, ציפי מוצאת עצמה מחוזקת כשהיא עטופה בתמיכת משפחתה ובחבריה".