העימותים ביפו ממשיכים ואמש (רביעי), במהלך התפרעויות, המשטרה עצרה 4 חשודים, בחשד שהציתו פחים ברחוב יפת ויידו אבנים לעבר השוטרים. הארבעה נעצרו תוך שימוש באמצעים לפיזור הפרות סדר. מהמשטרה נמסר כי ארבעת החשודים נעצרו לחקירה בתחנת משטרת יפו ובסיומה יוחלט על המשך ההליך הפלילי נגדם.

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

שלשום הפגינו מאות אנשים ביפו, בהפגנה שאורגנה על ידי התנועה האיסלאמית, והתקיימה במחאה על כך שעיריית תל אביב בונה מעון לדרי רחוב על שטח בית הקברות המוסלמי העתיק "אל-אסעאף". גם באותה הפגנה כוחות משטרה התעמתו עם המפגינים וביצעו מעצרים.

4 מפגינים נעצרו במחאה אלימה ביפו (צילום: דוברות המשטרה)
העימותים ביפו, אמש | צילום: דוברות המשטרה
4 מפגינים נצערו במהלך מחאה אלימה ביפו (צילום: דוברות המשטרה)
העימותים ביפו, אמש | צילום: דוברות המשטרה

גם שלשום המחאה גלשה לאלימות, כשהמפגינים הבעירו פחי אשפה ושיבשו את התנועה בכביש הסמוך. חלק מהמפגינים רכבו בשיירת אופנועים ארוכה ברחובות העיר - תוך שהם קוראים קריאות ומניפים שלטים ודגלים. כמו כן, המפגינים הציתו צמיגים ורכבים חונים, ואף רגמו באבנים אוטובוס שעבר בסמוך להפגנה ושמשותיו נופצו.

 

כוחות משטרה, בליווי פרשים, הגיעו למקום ועשו שימוש באמצעים לפיזור הפגנות. המוחים פגעו בניידת משטרתית, ירו זיקוקים בכינון ישיר לעבר השוטרים ויידו עליהם אבנים. מהמשטרה נמסר כי במסגרת הפרות הסדר המוחים ביצעו שימוש באמצעי לחימה על השוטרים הפועלים במקום וכלפי עוברים ושבים.