שופטת בית משפט השלום בראשון לציון טענה אמש (ראשון) כי התשתית הראייתית בתיק הכדורגלנים והקטינות "מוגבלת, ועצמתה נמוכה ביותר". את הדברים אמרה השופטת זהר דיבון סגל בדיון בבקשה להסרת צו איסור הפרסום, והוסיפה כי על בסיס התשתית הקיימת – ייתכן שכלל לא יוגש כתב אישום נגד הכדורגלנים. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"החשד אשר נחשד בתחילת החקירה לחשד חמור ומשמעותי לא התבסס דיו", כתבה היום שופטת בית משפט השלום בראשון לציון דיבון סגל, בהתייחסה לתיק הכדורגלנים והנערות. "על בסיס התשתית הראייתית הקיימת - אין זה מן הנמנע שכלל לא יוגש כתב אישום".

הדיון עסק בבקשה להסרת צו איסור הפרסום מעל הפרשה, אותה דחתה השופטת: "הנזק שעלול להיגרם לחשודים כתוצאה מפרסום שמם הוא משמעותי וברור מאליו. פרסום החשד כאמור, עבירות מין בקטינות, ילווה את החשודים כל ימי חייהם".

פרשת הכדורגלנים עדיין רחוקה מלהסתיים. אחרי שבוע בו נאספו עדויות משתי הנערות, משני השחקנים המעורבים ומשלושה שחקני כדורגל אחרים, השבוע צפויות להיות התפתחויות נוספות בפרשה. במשטרה מתכוונים להשלים את שלב גביית העדויות, ולאחר מכן יוזמנו החשודים להשלמת החקירה - כשגם הנערות עשויות להגיע פעם נוספת לצורך מתן עדות.

עו״ד עדי כרמלי
עו"ד עדי כרמלי, מייצג את הכדורגלנים

החשדות כנגד השחקנים כוללים בעילת קטינה בהסכמה והגשת משקאות אלכוהוליים, כשבימים האחרונים המשטרה מצליבה מידע מהעדויות שנגבו. בשורה התחתונה, היא תצטרך להחליט האם יש ראיות לנושא הגיל - כשהשחקנים ממשיכים לדבוק בעמדתם לפיה הם לא ידעו את גילן של הנערות.

עורך הדין ינון היימן
עו"ד ינון היימן, מייצג את הכדורגלנים

ספק אם הפרשה הזו תסתיים בכתב אישום, אך  מכל הראיות שעולות עד כה נראה שיש לא מעט מקומות שהשחקנים היו צריכים לכל הפחות לחשוד שמדובר בנערות צעירות מאד מתחת לגיל ההסכמה, בייחוד באותו הערב.

תגובתם של עורכי דינם של הכדורגלנים, עו"ד עדי כרמלי ועו"ד ינון היימן: "דעתנו לפני תחילת החקירה בעינה עומדת וביתר שאת ולפיה: בהתנהלות מרשינו לא דבק רבב, מפאת כבודן של הנערות לא נוסיף בעת הזו, אנו שמחים שהחלטת בית המשפט לאחר שנחשף לחומרים אף היא ברוח זו".

תגובתו של עו״ד ששי גז, שמייצג את אחת מהנערות בתגובה להחלטת ביהמ״ש: "אנו מאמינים בבית המשפט וסומכים על שיקול דעתו, אך נדמה שהפעם, כשידוע לכל במי מדובר, החלטתו אינה מעשית".