במהלך עימותים אלימים בין כוחות משטרה לקבוצה המונה עשרות חרדים, השליכו אמש (חמישי) המוחים ביצים, ארגזים ומקלות לעבר הכוחות, שעצרו כ-12 מהמתפרעים. הם הועברו לחקירה. בתוך כך, תיעוד מהאירוע מראה כי ילדה שלא הייתה מעורבת בהתפרעות נפגעה מרימון הלם שירו השוטרים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

האירוע החל בהפגנה לא חוקית בניגוד לצווים, שכוונה נגד שר הבריאות יעקב ליצמן במחאה על ההגבלות שהטיל משרדו על תפילה בבתי כנסת ופעילות המקוואות. כשהגיעו השוטרים, עשרות מתפרעים תקפו אותם באלימות. השוטרים הגיבו ברימוני הלם - אחד מהם פגע בילדה שעמדה בסמוך.

העימותים וההתפרעויות התרחשו סמוך לבתי כנסת בשכונת מאה שערים בירושלים. השוטרים שניסו להדוף את ההתפרעויות, הגיבו מצדם ברימוני הלם, כאמור, כולל רימונים שהושלכו לתוך בתי הכנסת עצמם. המשטרה תגברה את כוחותיה בשכונה.

שר הבריאות יעקב ליצמן מסר בתגובה לתיעוד: "קשה להישאר אדיש נוכח המראות הקשים אמש בהן נפגעה ילדה מזריקת רימון בתוך שכונת מאה שערים. תקיפת שוטרים היא מעשה חמור המנוגד לחוק ולהלכה, ויש לגנותו בכל פה, אך עם זאת, חייבים למנוע השתוללות משטרתית, שימוש בכוח מופרז וזריקת רימוני הלם בתוך שכונה צפופה, מלאה בילדים קטנים המסכנת חיי אדם, מייצרת שנאה ופועלת לאיבוד הסדר הציבורי.

על המשטרה להכיר את אופי האוכלוסיה, לפעול באיזון נכון ולמנוע הלהטת הרוחות. זה לא מה שהיה הלילה. יש להידבר עם נציגי הקהילות והאוכלוסיה בשטח שברובה מתנגדת לאלימות, נשמעת להוראות ורוצה בחיי שיגרה ושקט".

סגן השר פרוש הגיב לתיעוד: "שום אירוע לא מצדיק שימוש בהטלת רימונים לעבר ילדים וסיכון חייהם. אני דורש מהמשטרה להשעות מיידית את השוטר ואת הקצין שנתן את ההוראה להשליך את הרימון ולהעמידם לדין. קהלים אחרים היו מגיבים להתנהלות משטרתית כזו בהפגנות ענק חריפות, העובדה שהציבור החרדי עדין נפש לא אמורה להתיר את דמו ולסכן את חיי ילדיו".