הכדורגלנים והקטינות: אחרי שאמש (רביעי) פורסמו טענות לפיהן שני שחקני כדורגל מוכרים מקבוצה בכירה בליגת העל קיימו יחסי מין עם קטינות, במשטרה בודקים היום אם יש תשתית לפתיחה בחקירה, ומסרו כי "נפתחה בדיקה לבחינת הפרסומים". לפי שעה לא הוגשה תלונה רשמית במשטרה. האלופה מכבי תל אביב בתגובה לפרשה: "לא מגיבים לשמועות". 

 
לפי הדיווח, שתי קטינות מתחת לגיל 16 נפגשו עם הכדורגלנים במסיבה וממנה המשיכו הארבעה לבית שבו התבצעו לכאורה יחסי המין. תלמידות התיכון מתגוררות בדרום הארץ, ונמצאות מתחת לגיל ההסכמה.
אצטדיון בלומפילד (צילום: אודי ציטיאט, ספורט 5)
אצטדיון בלומפילד. המשחקים יחזרו, אך ללא קהל | צילום: אודי ציטיאט, ספורט 5

במטה הארצי במשטרה בודקים אם קיימת תשתית ראייתית מספיקה בשביל לפתוח בחקירה פלילית. באגף החקירות אספו את הפרסומים שהופצו מאז אתמול ורק לאחר בדיקה עם הנהלת בית הספר שבו לומדות הקטינות ובנות נוספות, תתקבל החלטה אם לפתוח בחקירה.

בבית הספר בו לומדות השתיים כבר קיבלו את המידע על הדבר, ושם כרגע בודקים את הפרטים. בקבוצתם של שני הכדורגלנים טענו כי הם לא שמעו כלל על הפרשה, שפורסמה לראשונה בחדשות 13, לא מכירים את פרטיה ולכן לא מעוניינים להגיב לשמועות כלשהן. במהלך היום צפוי להתקיים אימון של הקבוצה אחר הצהריים, וספק אם השחקנים המדוברים יקחו בו חלק. 

מאוחר יותר הוציאה מכבי תל אביב תגובה נוספת ובה נכתב: "המועדון מודע לפרסומים באמצעי התקשורת ועוקב אחר ההתפתחויות. בשלב זה לא נגיב מעבר לתגובה זו". 

מנכ"לית איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית, אורית סוליציאנו אמרה היום כי "על הבעלים של מכבי תל אביב להשעות לאלתר את 2 השחקנים החשודים בבעילה אסורה בהסכמה עד אשר העניין יתברר. על פניו מדובר בניצול מיני קיצוני של קטינות ע"י שחקנים מוכרים ונערצים שהם מושא להערצה של רבים כולל צעירות וקטינות".

יו"ר נעמת, חגית פאר: ״אני מברכת על החלטת המשטרה לפתוח בבדיקת הפרשה. מתיאור הדברים עולה לכאורה חשד לעבירות מין כלפי נערות מתחת לגיל ההסכמה ומכאן החומרה היתרה של הדברים. הדבר החשוב ביותר כעת הוא הענקת רשת ביטחון וגיבוי פסיכולוגי וחברתי לאותן נערות, שעל פי ניסיון העבר במקרים בהם מעורבים אנשים מפורסמים וחזקים- עלולות להפוך למושא להשמצות, הכפשות והתקפות. אני קוראת למשטרת ישראל לתת דעתה גם לנושא זה ומזהירה מהפיכת הקורבנות לכאורה לנאשמות בעצמן".