פרשת "הנערות והכדורגלנים": בעלי קבוצת הכדורגל מכבי תל אביב, מיטשל גולדהאר, החליט להוציא את השחקנים החשודים בקיום יחסים אסורים עם קטינות, לחופשה זמנית. הבוקר (ראשון) שתי הנערות צפויות להעיד במשטרה ומיד אחריהן השחקנים עצמם. אתמול בערב פורסם כי ייתכן ואחד השחקנים מחק חלק מההודעות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במקביל למסירת העדות של הנערות השחקנים ינסו להוכיח בפני החוקרים כי הם לא ידעו את גילן האמיתי של הקטינות. בכל הזמן הזה השחקנים ממשיכים לטעון שלא רק שלא ידעו את גילן האמיתי הם הוטעו לגביו. גורמים המעורבים בחקירה חושדים כי אחד השחקנים מחק חלק מההודעות בשל מצבו המשפחתי, עם זאת, ככל הנראה יהיה ניתן לשחזר את ההודעות הללו, כיוון שהטלפונים שלהם יילקחו בזמן החקירה.

בימים האחרונים עלתה טענה כי קיימת התכתבות כלשהי בין השחקנים לקטינות במהלכן נכתב על ידי אחת מהן כי היא כמעט בת 18, כלומר אחרי גיל 17 בוודאות, התכתבות שככל הנראה ראו שחקנים אחרים. בנוסף, בניגוד לטענות כי ייתכן ומדובר היה על ריבוי מקרים, הנערות מכחישות בתוקף שמדובר ביותר מאירוע חד פעמי. ברחבי הרשת רצות תמונות המציגות תעודה זהות מזויפת של אחת הנערות, זאת ככל הנראה בכדי לתת לגיטימציה למעשה. כעת מתברר כי התעודה המזויפת לא נשלחה לאף אחד מהשחקנים ואין לה כל קשר לאירוע.

חקירת האונס (עיבוד: N12)
הנערות יגיעו הבוקר להעיד במשטרה | עיבוד: N12

עד כה נמנעה מכבי ת"א מנקיטת צעד כלשהו כלפי שני השחקנים, ואף מלבטא אמירה ערכית כלשהי בפרשה, דבר שהוביל לביקורת נגדה. לאחר שהשחקנים התאמנו כרגיל בימים האחרונים, אתמול בשעות הערב הקבוצה ביצעה שינוי וכתבה בהודעה רשמית באתר שלה כי השחקנים הוצאו לחופשה ולא ייקחו חלק באימונים ובמשחקים.

"הטענות במקרה זה הן חמורות ובעלות השלכות לכל הנוגעים בדבר", נכתב בהודעה הרשמית באתר של מועדון הכדורגל. "בהמשך לכתבות שפורסמו בשבוע האחרון, התמקדנו באיסוף מידע ובהתנהלות על פי הנהלים של הרשויות הרלוונטיות החוקרות את הנושא.

"תמיד נישאר עם רגליים על הקרקע". גולדהאר
החליט להוציא את השחקנים לחופשה | צילום:

"בבוא העת נפעל במסגרת הליכים פנימיים, ובנושא זה ערך המועדון פגישה עם השחקנים בה נקבע באופן הדדי לטובתם וטובת והמועדון על יציאתם לחופשה זמנית שתאפשר להם לטפל בנושאים שונים הקשורים לאירוע ולמועדון להתמקד, בין שאר הדברים, בכדורגל. המועדון מגנה בכל תוקף את הניסיונות להשמיץ כל צד במהלך הליך זה".

החשד - בעילה אסורה בהסכמה

מקורבים למועדון מכבי ת"א אמרו הערב כי בעלי הקבוצה, מיטש גולדהאר, קיבל החלטה עקרונית כי שני השחקנים לא ישחקו יותר במועדון כל עוד הוא הבעלי

עורכת דין רומי קנבל המייצגת אחת משתי הקטינות, מסרה אתמול: "למרשתי נגרם נזק גדול מהעיסוק התקשורתי בפרשה הזו. אנחנו סומכים על משטרת ישראל שתנהל החקירה ברגישות המתחייבת ואנחנו מצרים על העיסוק הבלתי פוסק בפרשה באמצעות הצפת הרשתות החברתיות מצד הכדורגלנים כאשר כבר ברור לכולנו כי מדובר בנערות צעירות".

עו"ד עדי כרמלי, שמייצג את השחקנים, מסר אתמול בתגובה: "אנו לא מתייחסים לפרסומים השונים מפאת כבודן ושל הבנות ועל מנת לא לפגוע בחקירה".