רומן זדורוב הגיש אמש (שני) בקשה לשחרור מיידי לבית המשפט העליון, על סמך ראיה חדשה שיש בידיו. בבקשה שהוגשה על ידי עורך דינו, ירום הלוי, נכתב כי הראיה: "נועלת באופן 'הרמטי' את ההוכחה בדבר חפותו". ל-N12 נודע כי הראיה החדשה שאותה צירף פרקליטו של זדורוב לבקשה היא קטע מהרצאת זום שנתן מנהל המכון לרפואה משפטית, חן קוגל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בבקשה לבית המשפט העליון נכתב כי מדובר בראיה "רפואית משפטית חדשה", וכי היא תזכה את זדורוב מאישום הרצח בו הורשע. בחודש אפריל האחרון התנגדה הפרקליטות לבקשה למשפט חוזר של רומן זדורוב בנימוק שלא נפלה טעות בהרשעתו.  

הראיה החדשה - הרצאה שמוכיחה: העקבות בזירה שהוכח שאינן של זדורוב - שייכות לכאורה לרוצח האמיתי

מדובר בשיחה שערך חן קוגל, מנהל המכון לרפואה משפטית, לפני כחודש עם סטודנטים לרפואה באוניברסיטת תל אביב בזום. בשיחה השתתפו ככל הנראה או הושתלו אנשים שאינם סטודנטים. בזירת הרצח של ראדה נמצאו עקבות דם שאינן של זדורוב – על האסלה ועל קיר בשירותים שבבית הספר שבקצרין. ההגנה טענה ועודנה טוענת שאלה עקבותיו של הרוצח ומכיוון שהן אינן תואמות לרגלו של זדורוב הוא צריך להשתחרר.

שופט בית המשפט העליון יצחק עמית קבע כי ככל הנראה מדובר בעקבות של איזשהו מחלץ אלמוני שהגיע לזירה. על עקבות הדם הללו יש טפטוף דם של תאיר ראדה. גופתה של תאיר נמצאה בין 5 ל-7 שעות מאז שהיא נרצחה. בעקבות כך עלתה הסוגיה המשפטית, ונשאלה השאלה - כמה זמן אדם מדמם אחרי מותו.

רומן זדורוב וחן קוגל, עיבוד מחשב (צילום: גילי יוחנן, פלאש 90 , חדשות 2)
מנהל המכון לרפואה משפטית חן קוגל | צילום: גילי יוחנן, פלאש 90 , חדשות 2

בהרצאה המדוברת, שמהווה את הראיה החדשה של זדורוב, אמר חן קוגל שלאחר שאדם מת הוא מדמם במשך חמש דקות, משום שאחר כך אין לחץ דם ומבחינה פיזית הוא אינו יכול לדמם. לאחר מכן נשאל קוגל כיצד יכול להיות שישנן טיפות דם של תאיר ראדה על אותן העקבות, שכביכול שייכות לרוצח. טיפות הדם נמצאו על העקבות, ולכן לא הגיוני שמדובר במחלץ שהגיע 5-7 שעות אחרי.

ההסבר הרפואי של קוגל הוא תיאורטי והוא מחזק לכאורה את הטענה שהעקבות הן של הרוצח, והרי כבר נקבע שהן לא של זדורוב. חשוב לציין שקוגל נתן בעבר עדות במשפט מטעם ההגנה ואף חתם על ניגוד עניינים עם כניסתו לתפקיד מנהל המכון לרפואה המשפטית - מה שמונע ממנו להעיד בתיק הזה.‎ 

עו"ד הלוי: "זו רמאות שזדורוב עדיין בפנים"

בשיחה עם N12, סירב עורך דינו של זדורוב ירום הלוי, להתייחס לבקשה שהוגשה אתמול לבית המשפט העליון. "אני לא מתראיין לגבי זה אצל אף אחד", אמר וסיפר כי הוא התבקש לתקן את הבקשה ולהגישה מחדש. "אני מתנהל קצת אחרת, ולכן אני שקט. אני אתקן את הבקשה כפי שהתבקשתי, להגיש את זה מחדש, אני אגיש את זה מחר או מחרתיים".

עורך דין ירום הלוי (צילום: מתוך "עובדה")
עו"ד ירום הלוי: "צריך לשחרר את זדורוב" | צילום: מתוך "עובדה"

"הפרקליטות תתנגד ואז אני אחכה בקוצר רוח מאוד גדול לדיון", המשיך הלוי. בנוגע לראיה החדשה שמוצגת בבקשה אמר: "לא יכול להתייחס לראיה. בלי קשר לטענות שלי על א.ק, הראייה שייכת לחצי הראשון של הבקשה, ראיות חדשות טוענות שרומן לא עשה (לא ביצע את הרצח), אני טוען שיש ראיות שבמאה אחוז רומן לא עשה את זה - וצריך לשחרר אותו. זו רמאות שהוא עדיין בפנים". 

"עשרות ראיות חדשות מנקות את זדורוב מאשמה"

בקשתו של זדורוב לקיים משפט חוזר בעניינו הוגשה בסוף שנת 2019, לאחר שפרקליטו, עו"ד ירום הלוי, טען שיש בידיו "עשרות ראיות חדשות" שמנקות את מרשו מאשמה והופכות את א"ק לאחראית לרצח: "הראיות החדשות הן רבות ועוצמתיות, ומוכיחות בבירור שרומן לא רצח ולא יכול היה לרצוח את תאיר ושא"ק היא הרוצחת". פרקליטה של א"ק, עו"ד דניאל חקלאי, הכחיש את הטענות ואמר: "אין שום קשר בינה לבין הרצח המחריד".

תאיר ראדה בת ה-13 נרצחה בשנת 2006 בתא השירותים בחטיבת הביניים בה למדה בקצרין. 4 שנים לאחר מכן הורשע זדורוב ברצח הנערה ונידון למאסר עולם. זדורוב ערער על פסק הדין, אך בית המשפט העליון דחה את הערעור בשנת 2015.