חנק את מאיה למוות - וצילם את גופתה: פרקליטות מחוז תל אביב הגישה היום (חמישי) כתב אישום חמור נגד עמית אלמוג בגין רצח בנסיבות מחמירות של בת זוגו, מאיה ווישניאק, ברמת גן בחודש שעבר. בנוסף מואשם אלמוג בפציעה בנסיבות מחמירות של אמו ומעצרו הוארך עד הודעה חדשה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בחצי השנה שקדמה לאירועים המתוארים בכתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד שירי פרל, התקיים בין הנאשם עמית אלמוג למאיה ווישניאק ז"ל קשר רומנטי. במשך תקופה לא ידועה, ומסיבה שאינה ידועה, שקל הנאשם בדעתו להביא למותן של המנוחה, אמו ואחותו.

הורי מאיה ווישניאק ז"ל והורי עמית אלמוג בבית המשפט
הוריהם של מאיה ז"ל ושל הנאשם ברצח עמית אלמוג בבית המשפט

ביום שבת, 16 במאי 2020, בשעה 14:15 או בסמוך לכך, הגיעה המנוחה לדירה של אלמוג, לאחר שתיאמה זאת עמו יום קודם. באותה עת שהו בדירה אלמוג ואחותו. בשלב מסוים, גמלה בלבו ההחלטה לגרום למותה של מאיה, לאחר שאחותו תצא מהדירה.

בשעה 17:50 או בסמוך לכך, יצאה אחותו של אלמוג מהדירה. באותה עת, הנאשם והמנוחה שהו בחדרו של אלמוג. כדי להוציא את החלטתו אל הפועל, ביקש אלמוג ממאיה לשכב על המיטה, על צדה השמאלי. הוא נשכב ונצמד אל המנוחה, כשגבה מופנה אליו, במטרה להקל על ביצוע החלטתו.

מאיה ווישניאק ז"ל (צילום: באדיבות המשפחה)
מאיה ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה

בעודה שוכבת על צדה השמאלי, לפת הנאשם בזרועו בחוזקה את צווארה של מאיה. בתגובה לקולות שהשמיעה כתוצאה ממעשה החניקה, אלמוג חסם בידו את פיה. לאחר מכן, הוא השכיב אותה על גבה ולחץ באצבעותיו ממושכות ובחוזקה על צווארה.  מעשיו גרמו למותה של המנוחה, כתוצאה מתשניק שנוצר מהלחץ שהפעיל על צווארה.

לאחר מות המנוחה, נטל אלמוג סכין מהמטבח, הכניס אותה למגירה בשידה שבחדרו והמתין לשובה של אמו לדירה, בכוונה לגרום למותה בדקירות סכין. כשהגיעה האם לדירה, אלמוג שאל את אמו אם היא רוצה לראות את מאיה ישנה. האם הלכה לעבר החדר ואלמוג, במטרה לממש את כוונתו, הלך אחריה.

משפחתה של מאיה שנרצחה ברמת גן בהצהרה לתקשורת (צילום: N12)
משפחתה של מאיה | צילום: N12

בהגיעם למפתן הדלת, הוא לפת את צווארה של אמו מאחור בידו והאם נפלה ארצה. בשלב זה, נטל את הסכין מהמגירה ופצע באמצעותה את אמו בפניה ובפלג גופה העליון. האם נאבקה בנאשם ובתוך כך התחננה על חייה, ואמרה לו כי היא אוהבת אותו. אלמוג שעה לתחנוניה וחדל ממעשיו, שבעקבותיהם נגרמו לאם פצעים שטחיים בפלג גופה העליון ובפניה.

עמית אלמוג, רוצחה של מאיה ווישניאק ז"ל
הנאשם ברצח

לאחר מכן, צילם אלמוג באמצעות מכשיר הפלאפון שלו את גופתה של מאיה ואת עצמו כשהוא שר ומפזר שטרות כסף על גופתה. את התמונות והסרטון שלח הנאשם לחברו באמצעות הוואטסאפ. במעשים המתוארים, גרם אלמוג למותה של המנוחה, לאחר הליך ממשי של שקילה וגיבוש החלטה להמית ופצע את אמו באמצעות נשק קר.

עימות בין בני משפחתה של מאיה להורי הנאשם: "איך גידלתם מפלצת כזו?" 

בתום הדיון, זעקו בני משפחתה של מאיה ז"ל לעבר אלמוג: "רוצח!" וצעקו להוריו: "איך גידלתם מפלצת כזו?". בני משפחתה הבחינו שהוריו של אלמוג שלחו לו "לבבות ונשיקות" ממרחק – ונדהמו: "איך אתם בכלל תומכים ברוצח המתועב הזה? בושה! איך גידלתם אחד כזה?".

"זה רצח בכוונת תחילה", אמר אריאל, אביה של מאיה, בתום הדיון. "הוא צריך לשבת עד יומו האחרון בכלא. הוא היה מודע למעשיו והיה לו זמן לצלם סרטון של הבת שלנו, לפזר עליה שטרות ולבזות את הגוף שלה אחרי שרצח אותה".