אירוע חריג בירושלים: כחלק מאכיפת ההגבלות של משרד הבריאות, הגיעו היום (שישי) שוטרים לרחוב אוהלי יוסף בבירה ובמסגרת ביצוע משימתם – הם ניתקלו בהתנגדות מצד תושב השכונה. בתיעוד מהאירוע נראים השוטרים מתעמתים עם אחד התושבים ועוצרים אותו באגרסיביות, וברקע חלק מהתושבים קוראים: "נאצים". תושבי השכונה טענו כי מדובר בבחור בעל מוגבלות שנקלע למקום וכשהדבר התברר במשטרה, הוא שוחרר לביתו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

האירוע החל בסביבות השעה 13:00. במשטרה טוענים כי במקום התקיימה התקהלות אסורה ועם הגעת השוטרים, החשודים החלו להימלט. השוטרים הצליחו לעצור חשוד ולדבריהם הוא החל להתפרע ואף תקף את אחד השוטרים וגרם לפציעתו. בתיעוד נראה החשוד מתעמת עם השוטרים שמצליחים לבסוף להכניס אותו לניידת.

ברקע האירוע, תושבי השכונה קוראים קריאות גנאי לעבר השוטרים: "תעזבו אותו. נאצים". בשלב מסוים מגיעה ניידת נוספת למקום וחלק מהשוטרים קוראים לתושבים לשוב לבתיהם ומנסים לפזר את ההתקהלות. בתיעוד נשמעים גם תושבים שמנסים להסביר לשוטרים כי מדובר באדם מעורער בנפשו. חבריו סיפרו: "הבחור לא יודע להרים ידיים. הוא שמח ותמיד שמר על הנחיות משרד הבריאות".

במשטרה טענו כי במוקד התקבל דיווח על התקהלות אסורה בירושלים. השוטרים איתרו מקווה ובית תפילה מאולתר שפעל בניגוד להנחיות ובו היו מספר רב של אנשים. עם הגעת הכוחות החשודים החלו להימלט מהמקום ובמהלך ניסיון לעכב את אחד מהם במטרה לתת לו דוח הוא החל להתפרע. לטענת המשטרה: "הוא תקף באגרוף ושרט את אחד השוטרים מה שהוביל לפציעתו".

במשטרה הבהירו כי לאחר מעצרו בגין תקיפת שוטרים והבאתו לתחנה, התברר כי הוא בעל מוגבלות ולכן הוא שוחרר. "במקום להלין על שוטרים המבצעים את תפקידם במסירות והקרבה כחוק, ראוי היה לגנות את הפרת החוק ההמונית והבוטה, את הבריחה מהמקום של חשודים רבים, כל תקיפה של שוטרים באשר היא וכל הפרה של צו בריאות העם והתקנות לשעת חירום המסכנים את שלום הציבור ובריאותו", הדגישו במשטרת ישראל. "צר לנו על הניסיון הפסול להכפיש את השוטרים המבצעים את תפקידם כחוק למען שלומו ובריאותו של הציבור תוך הצגת תמונה מעוותת וחד צדדית".