"אם זה קרה לנו, זה יכול לקרות לכל אחד": הוריה של מאיה ווישניאק ז"ל בת ה-22 שנרצחה ברמת גן בידי בן זוגה התייחסו הערב (שלישי) לראשונה לאסון שפקד אותם. האם הילה דיברה ראשונה ובדמעות ובקול חנוק סיפרה על הבת שאיבדה לשווא: "מאיה שלנו נפש חופשייה ותאבת חיים. היא לימדה את כולנו שאין דבר כזה בלתי אפשרי. היא הציבה יעדים, חשבה באופן מקורי, ילדה של אושר ושיחות עמוקות. האם סיפרה כי היא ידעה לזהות כל נימת קול וכל הבעת פנים. ראיתי אותך עולה ופורחת ועכשיו מה יהיה?". הותר לפרסום: עמית אלמוג הוא החשוד ברצח בת זוגו מאיה ווישניאק בר"ג

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

מיד אחר כך דיבר אביה אריאל ששיתף את הנוכחים בכישרונות של בתו: "מאיה הייתה מוכשרת באמנות ובפילוסופיה ובמוזיקה. היא ניגנה בסקסופון והייתה לה יכולת ציור מדהימה. לצד זאת היא למדה כימיה ומתמטיקה". האב הוסיף כי הם נענו לבקשה לתרום את אבריה של מאיה משום ש"זו הייתה המשאלה שלה".

מאיה ווישניאק, שנרצחה לפי החשד ע"י בן זוגה
מאיה ווישניאק, שנרצחה לפי החשד ע"י בן זוגה

לאחר מכן סיפרה אחותה על הקשר שלהן בבכי: "אנחנו תאומות, הקשר שלנו מיוחד. לא היינו צריכות מילים אלא רק מבטים. פרצוף אחד ואני מבינה הכול. היינו כל כך דומות ואת השלמת אותי. היית החצי השני שלי. אני מחכה שתרדי למטה במדרגות ותצחקי. לולי שלי - נישאר משפחה מאושרת ותומכת אני מבטיחה לך. את אף פעם לא תהיי חלק מהסטטיסטיקה". 

משפחתה של מאיה שנרצחה ברמת גן בהצהרה לתקשורת (צילום: N12)
המשפחה של מאיה | צילום: N12

אייל אחיה נשא גם הוא דברים אחריה וסיפר על היחסים המיוחדים שהיו לו ולאחותו: "היינו אוכלים וצוחקים יחד. היא הייתה מאוד חכמה, חכמת חיים לא מהעולם הזה. היו לה המון תכניות לעתיד ואולי היא הייתה כובשת את העולם. כמה שאני עצוב שלא נראה אותך, כמה אני מתגעגע לריבים המטופשים וליציאות שלנו. רק בשבוע שעבר הבטחת שנלך לחוף בסידני. אל תדאגי מיה, אף אחד לא נכנס לחדר שלך אפילו שאת לא פה".

משפחתה של מאיה שנרצחה ברמת גן בהצהרה לתקשורת (צילום: N12)
אמה ואחותה של מאיה ז"ל | צילום: N12

ווישניאק נרצחה בידי בן זוגה, שחנק אותה במהלך ויכוח שהתלהט ביניהם על רקע רצונה להיפרד ממנו. אמו של הצעיר ניסתה על פי החשד להפריד ביניהם ולהזעיק את המשטרה – ובעקבות כך זעם הבן ודקר אותה מספר פעמים.

משפחתה של מאיה שנרצחה ברמת גן בהצהרה לתקשורת (צילום: N12)
משפחתה של מאיה שנרצחה ברמת גן בהצהרה לתקשורת | צילום: N12

שלשום הובאה ווישניאק למנוחות במתכונת מצומצמת בצל מגבלות הקורונה. הוריה ספדו לה אז: "מאיה תמיד ראתה את העולם דרך משקפיים ורודים. ילדה שמחה, בוגרת ומוכשרת. ילדה מלאה באהבה. לב זהב ותמיד ראתה את צרכי האחר ונרתמה לסייע ולעזור". מעצרו של בן הזוג החשוד ברצח הוארך אתמול בשבוע.

הוריו של החשוד הגיעו לדיון בעניינו בבית המשפט. הם קראו לבנם, שהשתתף בדיון בשידור וידאו: "אנחנו אוהבים אותך ויודעים מי אתה. אנחנו לא נפקיר אותך, אנחנו לא מוותרים". החשוד בן ה-21 צפוי להישלח להסתכלות פסיכיאטרית.