לקראת השבעת הממשלה, פנה ניר חפץ אתמול (רביעי) ליועמ"ש אביחי מנדלבליט במכתב וביקש ממנו לקבל עדכון בדבר התקדמות הטיפול בתלונה שהגיש למשטרה נגד אמיר אוחנה, יאיר נתניהו ויעקב ברדוגו. על רקע מינויו הצפוי של אוחנה לשר לביטחון הפנים, האחראי במסגרת משרדו על תפקודה של משטרת ישראל - דרש חפץ כי לא יוכל לעסוק בענייניו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"הנך נדרש לפעול על מנת למנוע מהשר המיועד אוחנה מלעסוק במישרין או בעקיפין בתלונה ו/או בכל עניין אחר הנוגע למרשי", כתב חפץ באמצעות עורך דינו אילן סופר. "זאת לאור ניגוד העניינים המובנה והחד משמעי בו יהיה מצוי בין תפקידו כשר לביטחון פנים לבין ענייניו הפרטיים כנילון וכנתבע המבקש לגונן על עצמו". 

בנובמבר 2019 הגיש חפץ תלונה נגד אוחנה, נתניהו וברדוגו בגין הטרדת עד, הדחת עד, הפרת צו איסור פרסום ופגיעה פלילית בפרטיות. חפץ טוען במכתבו כי עד רגע זה ועל אף פניות חוזרות ונשנות, הוא לא קיבל עדכון כלשהו בנוגע להתקדמות החקירה מלבד הודעה לקונית כי הדברים נתקבלו והעברו להתייחסות הגורמים הרלוונטיים.

ניר חפץ ויאיר נתניהו (עיבוד: פלאש 90)
ניר חפץ ויאיר נתניהו | עיבוד: פלאש 90

"מר חפץ נתון בפני מתקפה מתוכננת ומתוזמרת היטב, שבה לוקחים חלק, למרבה הצער והחומרה, אישים רבים מסביבתו הקרובה של ראש ממשלת ישראל, כך שהתעלמותכם מפניות מר חפץ והותרתו מופקר לגורלו איננה ברורה לי", נכתב בפנייה ליועמ"ש.

חפץ מוסיף כי לפי מידע שקיבל מגורמים בכירים במשטרה, היועמ"ש הוא הוא זה שמעכב את פתיחת החקירה הפלילית בתלונה, בניגוד לעמדתם המקצועית ודורש פעם נוספת לקבל מידע על מצב החקירה.

הוא מביע תמיהה על כך שלאחרונה המשטרה חקרה שלושה חשודים בחשד להסתה נגד יאיר נתניהו יממה בלבד לאחר שראש הממשלה הגיש תלונה נגדם במשטרה: "לא ניתן להתעלם מתחושת חוסר הצדק והפגיעה בשוויון נוכח הזלזול וגרירת הרגליים האינסופית בהם טופלה תלונת מרשי, הנרדף על רקע עדות אמת שמסר לרשויות האכיפה כעד מדינה".