פרסום ראשון: אוהד בית"ר ירושלים שהותקף ע"י אוהדי הפועל תל אביב תובע במיליוני שקלים את התוקפים בגין הנזקים הגופניים והנפשיים שנגרמו לו - כך נודע הערב (שני) ל-N12. לטענת הצעיר, התוקפים ארבו לו, התנפלו על רכבו ותקפו אותו ואת חבריו באמצעות מוטות ברזל, שלשלאות ברזל, פטיש, אלות, בקבוקי בירה וגז מדמיע. בגין תקיפה זו הועמדו הנתבעים לדין והורשעו על סמך הודאתם בעבירות. התוקפים גרמו לצעיר לנכות פסיכיאטרית ולהפרעה פוסט טראומטית.

לעדכונים נוספים ושליחת שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

התקיפה התרחשה ב-15 בדצמבר 2015, בתום משחק כדורגל בין הקבוצות הפועל תל-אביב לבית"ר ירושלים, באצטדיון בלומפילד ביפו. לאחר סיום המשחק, בשעה 11:23 לערך, נסע הצעיר, אוהד בית"ר ירושלים ברכבו יחד עם שני חבריו, לכיוון רחוב רבי פנחס ביפו הנמצא בסמוך לאצטדיון בלומפילד.

כאשר הגיעו התובע וחבריו לחניה המצויה ברחוב פנחס, הגיעו למקום שבעה אוהדי הפועל וחסמו את רכבו בחלקו הקדמי. בד בבד, הגיע רכב נוסף למקום אשר חסם אף הוא את רכבו של הצעיר בחלקו האחורי. בשלב זה יצאו התוקפים מהרכבים כאשר הם מצוידים בכלי תקיפה הכוללים מוטות ברזל, שלשלאות ברזל, פטיש, אלות, בקבוקי בירה וכן גז מדמיע.

בחור מסתיר את הפנים עם הידיים אלימות
אילוסטרציה | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

התוקפים החלו להלום ולהכות את רכבו של הצעיר, ניפצו את חלונות הרכב, פתחו את דלתות רכבו, והחלו להכות אותו ואת שני חבריו באמצעות כלי התקיפה שברשותם, תוך שהם מנסים לשלוף אותו ואת חבריו ממכוניתו ומרססים עליהם גז מדמיע. בתום התקיפה נמלטו התוקפים מהמקום. כתוצאה מהתקיפה נגרמו לצעיר ולחבריו נזקי גוף, וזאת לצד נזקים לרכבו.

המותקף פונה באמבולנס לחדר מיון בבית החולים איכילוב, שם אובחן עם חבלות בחלקים שונים בגופו. התוקפים הועמדו לדין בעקבות אירוע התקיפה והורשעו בביצוע העבירות שביצעו כלפי הצעיר וזאת על סמך הודאתם בכתב האישום שהוגש נגדם. כעת תובע הצעיר את התוקפים באמצעות פרקליטיו, עו"ד איתמר בן גביר ועו"ד יוספי מזר, ודורש מהם לשלם את מלוא הפיצויים על נזקיו בסכום של מיליוני שקלים.

איתמר בן גביר
עו"ד איתמר בן גביר | צילום: יונתן זינדל לפלאש 90
עו
עו"ד יוספי מזר | יח''צ: ארז עובד

"מדובר במעשה תקיפה בלתי נתפס, אשר נדמה שנלקח מסצנה בסרט 'התפוז המכני'", אמר עו"ד מזר. "התקיפה בוצעה בידי אוהדי הפועל תל אביב נגד התובע רק בשל היותו אוהד קבוצת הכדורגל בית"ר ירושלים, ומבלי שעשה לתוקפים דבר. התקיפה שלוחת הרסן הותירה בתובע צלקות קשות ובכוונתנו למצות עם התוקפים את הדין עד תום".

עו"ד בן גביר הוסיף: "תופעת האלימות בספורט היא תופעה חמורה ואין לי ספק שיש קונצנזוס אצל כל האוהדים נגד תופעות האלימות. לצערי, כאשר מדובר באלימות מצד אוהדי הפועל המשטרה מטפלת בסלחנות ובמקרה הזה כאשר המדובר באלימות חמורה ביותר העונש שביקשה המדינה הוא עונש מגוחך. בנסיבות אלה הגשנו תביעה והתחלנו לעקל עיקולים. ידעו התוקפים שעל המעשה הרע שלהם ישלמו - אם לא בשנים ארוכות בכלא אז לפחות במאות אלפי שקלים".