פרשת הכדורגלנים והקטינות: הוריה של אחת הנערות בפרשה דיברו היום (שני) לראשונה מאז פרוץ הפרשה, ותיארו את שאירע לטענתם לבתם. "הם הזמינו נערות לדייט, נשארו בדירה, עשו משחקים והציעו להן אלכוהול ונתנו להן לשתות" לדבריהם, בחלק מהמקרים גם כפו עליהן: "זו לא תמימות, הם לא יצאו לדייט, הם לא באו להכיר, הם באו לנצל". צו איסור הפרסום על שמותיהם של הכדורגלים עדיין לא הוסר. הריאיון המלא ישודר הערב במדורה המרכזית

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"הייתה סיטואציה שהיא אמרה לא, שהיא לא רוצה. הם התעלמו והמשיכו, הם נכנסו לטרנס שהם לא יכלו לעצור את עצמם, הפעילו לחץ. זו ילדה בת 15, צריך להבין את הסיטואציה לא אישה בת 20", סיפרו ההורים, "היה שם תמרון, הייתה שם חד משמעית סוג של כפיה". 

במקביל, דירקטוריון מנהלת הליגות הודיע היום כי עם פתיחת עונת המשחקים 2020 /2021 ייערכו לכל הקבוצות והשחקנים בליגת הבורסה לניירות ערך ובליגה הלאומית הדרכות בנושא אתיקה ומוסר. על פי ההודעה, הדגש יהיה על היחסים בין המינים ושוויון מגדרי.

פרשה מטרידה (getty)
אילוסטרציה | צילום: ספורט 5

היוזמה הוצגה היום בישיבת דירקטוריון מנהלת הליגות בה השתתפו מנכ"לית הרשות לקידום מעמד האישה אוה מדז'יבוז' ומנכ"לית איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית אורית סוציליאנו.

ארז כלפון, יו"ר מנהלת הליגות: "הכדורגל הישראלי, השחקנים והקבוצות מהווים דוגמה ומופת בכל הקשור לעשייה חברתית, תרומה לקהילה וחינוך לערכים, אך לצערנו די במקרים בודדים בכדי להטיל צל כבד על כל הענף".

עוד הוסיף כלפון: "הדרכות חינוכיות יוכלו לסייע בידי הקבוצות והשחקנים לקבל החלטות נכונות יותר ולשמור על תדמית הענף והעוסקים בו, אני מודה לאוה מדז'יבוז', מנכ"לית הרשות לקידום מעמד האשה ואורית סוצליאנו מנכ"לית איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית על שיתוף הפעולה והסיוע בסדנאות חינוכיות אלו".

אוה מדז'יבוז, מנכ"לית הרשות לקידום מעמד האישה: "שחקני כדורגל מקצוענים מהווים מודל לחיקוי ולהערצה בקרב ילדים ונוער כמו גם מבוגרות ומבוגרים. גם אני כילדה נשאתי עיניים בהערצה אל אלי אוחנה, לא רק כשחקן כדורגל מצוין אלא גם כמודל לחיקוי. היוזמה והרצון של מנהלת הליגות לכדורגל לחדד, להדגיש וגם ללמד סוגיות מוסריות וערכיות בקרב השחקנים המקצוענים מעידה על תפיסת עולם ערכית חשובה. יש מקום לפעילות כזו ויש חשיבות גדולה לאמירה ברורה מצד מודלים לחיקוי כיצד נכון להתנהל ולהתנהג גם מחוץ למגרש".

בן מיטלמן השתתף בהכנת הידיעה