קטין בן 17 הורשע היום (חמישי) בביצוע עבירות של הטרדה מינית ופגיעה בפרטיות, לפי "חוק הסרטונים". הקטין הסריט את המתלוננת מקיימת עימו יחסי מין, ללא הסכמתה, ובהמשך - הפיץ את הסרטון ברשת לשני חבריו. ההרשעה ניתנה במסגרת ערעור של פרקליטות מחוז דרום לבית המשפט המחוזי אחרי שבית המשפט השלום לא הרשיע את הקטין למרות שהודה במעשים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בית המשפט השלום לנוער קיבל את המלצות שירות המבחן והחליט שלא להרשיע את הקטין. על הנאשם הוטל עונש של שירות לתועלת הציבור ופיצוי בסך של 10,000 שקלים למתלוננת. פרקליטות מחוז דרום  החליטה להגיש ערעור לבית המשפט המחוזי לנוער בבאר שבע, במסגרתו ביקשה להרשיע את הנאשם בביצוע העבירות של הטרדה מינית ופגיעה בפרטיות.

בפרקליטות הסבירו שערערו "בשל הצורך להרתיע את הנאשם ובני נוער אחרים מהפצת הסרטונים, שכן לטענת המדינה מדובר בתופעה אשר פשטה כ'אש בשדה קוצים' וצריכה תשומות מגוונת כדי להתמודד עימה".

כאמור, בית המשפט המחוזי לנוער קיבל את ערעור המדינה במלואו והרשיע את הנאשם בעבירות של הטרדה מינית והתנכלות ופגיעה בפרטיות. בית המשפט ציין בפסק הדין כי בשל ריבוי פרשות מצערות וקשות של פגיעה מינית של קטינים בקטינים אחרים גם באמצעות רשתות האינטרנט, כאשר גילם של מבצעי העבירות הולך ופוחת והמעשים הולכים ומסלימים, גוברים השיקולים של מדיניות ענישה מרתיעה על פני שיקולים אישיים.