במשרד הבריאות דורשים הוצאת צווים שיעגנו את ההנחיות החדשות, ויטילו קנסות ועונשים על מי שיפר אותן‎. הדרישה עלתה בדיונים פנימיים, אולם טרם הוחלט אם להיענות לה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בתוך כך, משרד הבריאות הוציא צו המחייב את כל מוסדות החינוך החרדיים להפסיק את פעילותם. הצו כולל את גני הילדים, תלמודי התורה, מוסדות רשת "בית יעקב", סמינרים לבנות, ישיבות קטנות וגדולות ולימודי אברכים. הצו הוצא לאחר שהלימודים במגזר החרדי נמשכו בקבוצות של עד עשרה תלמידים, בניגוד למוסדות החינוך בשאר הציבור, שנסגרו. 

במשרד האוצר הגיעו להסכם מול ארגוני המורים, לפיו המורים ימשיכו ללמד מרחוק ויקבלו שכר - ובתמורה, יקוזזו מספר ימים מהחופש הגדול. סף הכל יקוצצו תשעה ימים מהחופש הגדול, ובשנה הבאה יתקיימו לימודים בשני ימי איסרו חג.

מוקדם יתר היום עדכן משרד הבריאות כי מספר החולים המאובחנים בישראל עומד על 433, מהם שישה מאושפזים במצב קשה. 100 חולים חדשים אובחנו ביממה האחרונה, בין היתר בשל הרחבה דרמטית של הבדיקות - יותר מ-2,000 מהם נערכו אתמול, יותר מכפול ממספר הבדיקות שנערכו יום קודם לכן.

לפי המשרד, 260 חולים מאושפזים בבתי החולים, 68 לא זקוקים לאשפוז ו-18 עושים דרכם לאשפוז בבית החולים. 11 ישראלים כבר החלימו מהנגיף.  

בהכנת הידיעה השתתפה יעל אודם.