אברהם ויינראוך, בן 84, ניצול שואה ועיוור נעקץ על ידי ענת דיין שהייתה המטפל שלו. היא הייתה העיניים שלו והיא נשכרה כדי לערוך עבורו קניות, לעזור לו לבצע את צרכיו, להקריא לו עיתונים ומסמכים והיא הייתה ממש בת בית אצלו. אך ילדיו גילו כי היא מעלה באמונו וגנבה ממנו למעלה מ-600 אלף שקלים והותירה אותו חסר כול. כעת מוגש נגדה כתב אישום חמור.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"נתתי בה אמון כי היא הייתה בחורה שקטה והיא עזרה לי מאוד", סיפר ויינראוך. "פשוט התמוטטתי. לא האמנתי שזה מה שהיא עשתה לי. הייתי הולך איתה פעם בחודש ל'היפרשוק' והייתי נותן לה את כרטיס האשראי ואותו דבר היינו עושים כשהלכנו לבנקים. היא עשתה הכל לבד ובגדול גנבה כמה שהיא רוצה".

על פי כתב האישום שהוגש נגדה היא בגדה באמון שלו וגנבה ממנו יותר מ-600 אלף שקלים בכמעט שלוש שנים.  בעימות בין המטפלת למשפחת הקשיש, שהוקלט, פנו אליה בני המשפחה ואמרו: "הבאת את החשבון שלו למינוסים, זה אדם חסר ישע ולזה לא רק המינוסים זה כל ההוראות קבע. אדם בן 84 ועיוור".

כרטיסי אשראי (צילום: Tim Boyle, GettyImages IL)
אילוסטרציה | צילום: Tim Boyle, GettyImages IL

את המעילה חשף בנו של ויינראוך, המתגורר בארצות הברית. הדוחות של כרטיס האשראי הפסיקו להישלח אליו וכשהגיע לארץ הוא ביקש מהמטפלת תדפיסי חשבון. לטענתו היא ניסתה להתחמק ממנו ותמיד המציאה תירוצים.

"היא תמיד אמרה שמדובר בסכומים מאוד קטנים ושזו לא הייתה היא ושהיא הייתה במצב קשה ובכתה המון כמובן", סיפר חי ויינראוך בנו של הקשיש בן ה-84. "דיברתי עם אשתי והצעתי לוותר לה כי היא הייתה כמו בת משפחה - היא הייתה מאור עיניו של אבי, הוא סמך עליה במאות אחוזים אז חיבקתי אותה ואמרתי לה שהכל בסדר. היא סיפרה שמדובר בחוב של 13 אלף שקל ושהיא תסדר את זה. לאבא לא נאמר את מלוא החומרה כי פחדנו שהוא יחטוף התקף לב".

לפני הגשת כתב האישום התברר כי ענת דיין המטפלת "המסורה" היא עבריינית מרמה ותיקה שישבה בכלא על עבירות דומות. במקרה של ויינראוך היא גנבה לכאורה בכמה אופנים: ניצלה את העובדה שקוד האשראי של הקשיש היה בידיה, ומשכה כספים זייפה חתימות וגנבה פנקסי שיקים. וכדי להסתיר את הגנבה היא נהגה להעביר כספים בין חשבונותיו של אברהם.

קשיש, מטפלת (צילום: החדשות12)
קשיש ומטפלת (אילוסטרציה) | צילום: החדשות12

עם הכספים הגנובים היא חגגה ובהקלטה עם המשפחה היא סיפרה על השימוש שעשתה בחלק מהכספים שגנבה לכאורה: "הייתי עושה רכישות למשפחה שלי באמריקן אקספרס שלו".

כעת היא מואשמת: בגניבה ובקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. הפרקליטות מבקשת לעצור אותה עד לתום ההליכים. "תחושת הבגידה, שהיא הייתה העיניים שלו למעשה, והיא שחטה אותו נפשית ולקחה אותו 20 שנה אחורה". אמר בנו של הקשיש. "אני סובל מדיכאון מוחלט. אני לא יכול ללכת אני לא ישן בלילה העצבים הורגים אותי. אין לי מה להגיד לה היא נוכלת גדולה ואני לא יכול לסבול כשמסדרים אותי".

עו"ד לימור רוט חזן
עו"ד לימור רוט חזן, פרקליטתו של הקשיש

עו"ד לימור רוט חזן פרקליטתו של אברהם ויינראוך אמרה בתגובה: "מדובר באדם מבוגר שנותר מחוסר כל לאחר שאותה גברת במשך שלוש וחצי שנים גוזלת ממנו 600 אלף ש"ח. היא אישה בעלת עבר פלילי עשיר ומכביד ביותר. בית המשפט יאמר את דברו והיא תשלם על מעשיה".