חייל משוחרר נעצר ביום חמישי בחשד שחנק למוות כלבה בת 12. החשוד, תושב מרכז הארץ, עבד בעבודה מועדפת במתחם צימרים בישוב בצפון הארץ ונהג מדי פעם להכניס לחדרו במתחם את הכלבה בוטן בת ה-12, שבעלי המקום אימץ לפני כמה שנים לאחר שננטשה על ידי הבעלים הקודם שלה.

ביום חמישי הבחין בעל הצימרים שבוטן נעלמה ולאחר חיפושים ברחבי המתחם הוא מצא אותה מתה לאחר שהחשוד התקשר אליו והודה שחנק את הכלבה. הוא מיהר להגיש תלונה בתחנת משטרת קרית שמונה לא לפני שתיעד את העובד שלו משחזר את האירועים ומודה באשמה. "זה מקרה קשה מאוד", אומר בעל הצימר בשיחה עם mako, "אני עדיין לא מעכל את מה שקרה".

חוקרי המשטרה עצרו את הצעיר בחשד להתעללות בבעלי חיים, ואתמול הוא הובא להארכת מעצר בבית משפט השלום בקרית שמונה ושוחרר בערבות. בחקירתו הודה כי חנק את הכלבה, הביע חרטה וטען כי עשה זאת מאחר והיא לא החזירה לו אהבה.

"אני מצטער על מה שקרה", אמר לחוקרים, "אהבתי את הכלבה אבל היא לא החזירה לי אהבה. לא יודע מה עבר עליי באותם רגעים".

השופטת דוניא נסאר שחררה אותו למעצר בית בערבות תוך התחייבות משפחתו של החשוד כי הוא יילקח לבדיקה פסיכיאטרית וככל שיידרש גם יאושפז בהסכמה. 

עורכי הדין מיכאל כרמל ודן אסלנוב, שמייצגים את החשוד, מסרו בתגובה: "מדובר במעשה חמור ומזעזע שנעשה על רקע נפשי קשה מאוד. הנאשם הודה במעשה והביע חרטה מלאה. הנאשם נמצא בטיפול ומעקב פסיכיאטרי צמוד. לצערנו אפילו עצם פרסום הכתבה עלול להעמיד את הנאשם במצב נפשי קשה ביותר ולגרום לו לנזק״.