השופטת אתי כרייף, השופטת שחשודה במסגרת פרשת "מין תמורת מינוי", מחקה תכתובות בינה לבין שר האוצר משה כחלון, חבר הוועדה למינוי שופטים. לפי הפרסום של גידי וייץ ב"הארץ", השניים שוחחו לפני ואחרי מינויה לשופטת ביולי 2016, והוא זה שהציע למנותה לתפקיד. במהלך החקירה שוחזרו ההודעות. כרייף עצמה טוענת שמחקה את התכתובות על מנת להגן על פרטיותו של כחלון.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כרייף נחקרה באזהרה לראשונה לפני שנה, בחשד שנתנה שוחד מיני ליו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר אפי נוה. לפני שהתבקשה למסור את מכשירה הנייד לחוקרים, התירו לה השוטרים לשמור את המכשיר ברשותה ואף לשוחח ממנו עם מספר גורמים. היא ניצלה זמן זה כדי למחוק את ההתכתבויות מבלי לעדכן את החוקרים. משכך, היא חשודה גם בהשמדת ראיות.

הפרקליטות החליטה להעמיד לדין את כרייף ונוה בכפוף לשימוע בגין עבירות שוחד. נוה חשוד שניצל את מעמדו כיו"ר הלשכה כדי לפעול לקידום מינוייה של כרייף לתפקידה מול חברי הוועדה לבחירת שופטים – זאת חרף העובדה שהיה בניגוד עניינים חריף בשל הקשר האינטימי ביניהם. על פי כתב החשדות, כרייף היא שיזמה את הקשר ביניהם כשפנתה לנוה ב-2013, עת כיהן כיו"ר מחוז ת"א והמרכז בלשכה, כדי לסייע לה במינוי. השניים שמרו על קשר, שכלל יחסים אינטימיים.

עורכי דינה של כרייף, אופיר שטרסנוב ונתי שמחוני, מסרו בתגובה: "כבוד השופטת כרייף לא ביצעה כל עבירה פלילית, ואנו סמוכים ובטוחים כי נצליח לשכנע בכך בשימוע. למשה כחלון אין ולא היתה כל מעורבות פלילית בפרשה, והוא אף לא נחקר כחשוד. לפיכך, מחיקת ההתכתבויות עמו אינה מהווה עבירה כלשהי, והיא נועדה אך ורק לשמור על פרטיותו. התכתובות שוחזרו במלואן, ותוכן ההודעות שנמחקו, כמו גם מועד התכתובות – זמן רב לאחר המינוי – מלמדים כאלף עדים כי לא היה לתכתובות שנמחקו כל קשר למינוי או לחקירה".