ייתכן שאת הרצח של מריה טל ז"ל ניתן היה למנוע, וייתכן כי מריה בעצמה לא הבינה את הסכנה. חודש לפני שעל פי כתב האישום בעלה מקסים רצח אותה, מריה צלצלה למשטרה והתלוננה כי היכה אותה. אתמול (חמישי) התפרסמו במהדורה המרכזית השיחות המצמררות שבהן אמרה בבכי למוקדנית כי בעלה מכה אותה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות  

"בעלי הרביץ לי", אמרה מריה ז"ל בבכי בשיחת הטלפון עם המשטרה. "הוא שבר לי את האף נראה לי", אמרה כשברקע מקסים צעק שוב ושוב: "היא בגדה בי". כשהמוקדנית שאלה אם להזמין לה אמבולנס, מריה ענתה: "אני לא יודעת. לא, אני בסדר". כעבור דקות אחדות היא התקשרה שוב למוקד וביקשה להזעיק עזרה, כשהיא פצועה, ממררת בבכי, מדממת ועם חבלות חמורות באף.

מקסים טל החשוד ברצח אשתו מריה
מקסים טל | צילום: החדשות 12

בזמן שהניידת הייתה בדרך, המוקדנית ביקשה ממנה להסביר לה מה קרה, אך מריה שהייתה ליד בעלה בזמן השיחה אמרה לה שהכל טוב ושהיא תסתדר. לאחר מכן המוקדנית הפצירה בה לצאת מהבית: "תתרחקי ממנו, את יכולה לצאת מהבית?". בתגובה מריה ענתה לה שהיא אינה יכולה והוסיפה: "יש לי שתי ילדות קטנות בבית".

כשהשוטרים הגיעו לזירה הם מצאו את שני בני הזוג פצועים וחבולים. אביה של מריה היה בזירה וגם בני משפחתו של מקסים - וכולם הכו את כולם. השוטרים עצרו את מקסים ל-4 ימים ולאחר מכן הוא שוחרר בידי בית המשפט והורחק מביתו למשך חודש. גם מריה נחקרה בחשד לתקיפתו. בתוך חודש חזר מקסים לביתו בהסכמתה של מריה ויומיים לאחר מכן הוא טלפן למוקד 100 ודיווח על התאבדותה של אשתו.

מריה טל ובנותיה
מריה טל ז"ל ובנותיה

המשטרה והפרקליטות טוענות שגרסתו רצופת שקרים והאשימו אותו ברצח שתוכנן בקפידה. המניע לרצח, לפי מה שנטען בכתב האישום שהוגש נגדו, הוא קנאתו של מקסים לאחר שגילה שלמריה היו לכאורה קשרים עם גבר אחר. בינתיים, תיק הרצח מתנהל במקביל למאבקן של משפחתה של מריה ז"ל ומשפחתו של מקסים – על משמורת הבנות של בני הזוג.

פרקליטו של מקסים, עו"ד רועי קרן, אמר: "הוא רק הגיב כהגנה עצמית, היא תקפה אותו. יש לי על זה ראיות אובייקטיביות, סובייקטיביות, הקלטות וראיות שבכתב. כל זה ייחשף בפני בית המשפט".

עוד הוסיף עו"ד קרן: "כפי שטוענים שהיה מניע לרצח, אני טוען שמדובר במניע להתאבדות. זה שהוא רצה לעזוב את הבית, להשאיר אותה לבד ולקחת את הבנות והיא הבינה שהיא נזרקת לרחוב בלי כסף, בלי אמצעים ובלי מי שידאג לה".