בית המשפט העליון הפך היום (שלישי) את החלטת המחוזי ושחרר למעצר בית את יהונתן פדידה - דורס רוכבי האופניים בשרון. פדידה מואשם בהמתה בקלות דעת, עבירה בגינה ניתן לרצות עד 12 שנות מאסר.משפחות הרוכבים הגיבו בזעם להחלטת בית המשפט והביעו ביקורת חריפה על ההתנהלות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"המסר שיוצא היום מבית המשפט העליון הוא הפקרות לשמה שפוגעת קשות במאבק בתאונות הדרכים." טענו משפחת ויינשטיין ולוגסי בתגובה להחלטה. "האם יעלה על הדעת שבית המשפט היה משחרר מחבל שרצח אזרחים ישראלים למעצר בית? הרוצח פדידה עלה על רכב משופר שהמשטרה הגדירה ככלי ירייה, נהג כשהוא מסומם, במהירות מופרזת הרג את תומר ויניב ובמקום להושיט להם עזרה רץ להחביא את הסמים שברשותו. עצוב שבית המשפט העליון דואג לשלומו של מי שקם בבוקר ורצח שני אזרחים תמימים במקום לחשוב ולדאוג לאלמנות והיתומים. המלחמה בתאונות הדרכים חייבת להתחיל בבתי המשפט המגלים פעם אחר פעם רחמים כלפי נהגים רוצחים תוך התעלמות מופגנת מרגשות משפחות הקורבנות".

עו"ד עדי כרמלי, סנגורו של יונתן פדידה מסר בתגובה: "החלטת בית המשפט העליון עולה בקנה אחד עם הוראות החוק והפסיקה והיא הופכת למעשה את החלטת בית המשפט המחוזי. אנחנו מברכים על ההחלטה, מעצר כאמור, איננו מקדמה על חשבון העונש , כאשר עילות המעצר ניתנות לאיון - הדין הוא שחרור".

עו״ד עדי כרמלי
עו"ד עדי כרמלי

יהונתן פדידה מואשם בהמתה בקלות דעת, עבירה בגינה ניתן לרצות עד 12 שנות מאסר. פדידה בן ה-29 נסע סמוך למחלף הדרים שבשרון, פגע בשני רוכבי אופניים כבני 40 תומר ויינשטיין ויניב לוגסי ז"ל ומותם נקבע בזירה. פדידה הואשם גם בשיבוש הליכי משפט ובעבירות נוספות. כתב האישום נגדו הוגש בבית המשפט המחוזי מרכז בלוד.

כתב האישום מייחס ליונתן פדידה שני סעיפים של המתה בקלות דעת, שיבוש מהלכי משפט, נהיגה בשכרות, נהיגה בקלות ראש ובמהירות שיש בה סכנה לציבור, שינוי מבנה רכב, החזקת סם מסוכן לצריכה עצמית. בכתב האישום צוין כי ברכבו של פדידה נמצאו ארגזי מתנול. אלברט פדידה, אביו של הדורס, אמר לפני הדיון כי הוא "מרגיש צער גדול מאד".

על פי כתב האישום מפרט את התרחשות האירועים לפני התאונה. לפי האישום, פדידה נסע במהירות מופרזת של קרוב ל-160 קמ"ש בכביש שבו המהירות המותרת היא עד 80 קמ"ש. הוא ביצע עקיפה מסוכנת לפני עיקול בכביש, וכאשר הגיע ממול רכב סטה פדידה בחדות חזרה לנתיב הימני - כתוצאה מכך הסתחרר ופגע ברוכבי האופניים תומר ויינשטיין ויניב לוגסי, שנהרגו במקום