הפרקליטות הודיעה היום (ראשון) לחבר הכנסת דוד ביטן שבכוונתה,  בכפוף לשימוע, להעמיד אותו לדין בעבירות של שוחד, מרמה ועבירות על חוק הלבנת ההון. על פי הודעת הפרקליטות ביטן יואשם במספר פרשות שונות בסכום מצטבר המתקרב למיליון שקלים. עורך דינו של ביטן: כל ההחלטות של ביטן התקבלו על בסיס שיקול דעת מקצועי.

הודעת הפרקליטות על סעיפי האישום נגד חבר הכנסת ביטן

הודעת הפרקליטות מפרטת על פני עמודים רבים את כל הפרשות בהן יואשם, בכפוף לשימוע חבר הכנסת ביטן. במקביל להודעה לביטן, הודיעה הפרקליטות שהחליטה גם להעמיד לדין את ארנון גלעדי, חבר מועצת העיר ת"א בחשד לעבירות שוחד. גם נגד 19 מעורבים נוספים התגבשה תשתית ראייתית להעמדה לדין בגין עבירות של מתן שוחד, תיווך לשוחד, רישום כוזב במסמכי תאגיד והלבנת הון.

דוד ביטן. ארכיון (צילום: flash 90, חדשות)
צילום: flash 90, חדשות

בתוך כך, בקשתו של ח"כ ביטן לדחות את מסירת חומרי החקירה למעורבים עד לאחר הבחירות לכנסת, הועברה להתייחסותם וההחלטה תינתן לאחר קבלת ההתייחסויות. בשלב זה, ועד להחלטה, לא יועברו חומרי החקירה למעורבים.

תיק החקירה שכונה "פרשה 1803" נחקר וסוכם לפני כשנה ביחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433 של משטרת ישראל בשיתוף עם רשות המיסים והרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור. תיק החקירה הפך לגלוי בדצמבר 2017 בעת שביטן היה יו"ר הקואליציה.

עו"ד אפרים דמרי (צילום: שרון סרור)
צילום: שרון סרור
דרור מתתיהו (צילום: שחר פליישמן)
דרור מתתיהו | צילום: שחר פליישמן

פרקליטיו של ביטן, עורכי הדין אפרים דמרי ודרור מתתיהו, מסרו בתגובה: "ח"כ ביטן מעולם לא קיבל כספים או טובות הנאה בעד פעולות הקשורות בתפקידו כעובד ציבור. כל ההחלטות שקיבל ח"כ ביטן, בעת שכיהן בתפקידים ציבוריים, היו החלטות ענייניות שהתקבלו על בסיס שיקול דעת מקצועי, כשלנגד עיניו טובת הציבור והיא בלבד.לאחר שתיחשפנה הראיות והטענות כבדות המשקל שבאמתחתנו, יתפזר הערפל ותיחשף תמונה שונה בתכלית מזו המשתקפת מכתב החשדות".

עו"ד שרון נהרי המייצג את המהנדס אלי נחום סרב להגיב.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות