הפרקליטות מבקשת להוציא שלוש תעודות חיסיון בתיקי נתניהו השונים - מהשר לביטחון הפנים גלעד ארדן, משר האוצר משה כחלון, ומשר הביטחון נפתלי בנט - שנשאר היחיד שטרם חתם על התעודה. השר בנט בתגובה: "הדלפת השיח לתקשורת במטרה להפעיל לחץ לא תצלח, שכן אינני חותמת גומי של הפרקליטות. אחתום על התעודה רק בנוסח המחודש והמצומצם".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

תעודת חיסיון היא תעודה המאפשרת לפרקליטות להסתיר חומרים או מידעים מודיעניים שנאספו במהלך החקירה ומסירתם לנאשמים ובאי כוחם עלולה לחשוף מקורות מודיעיניים, שיטות פעולה, ומידע ביטחוני רגיש.

על תעודה אחת חתמו במשרד לביטחון הפנים. השר עצמו, גלעד ארדן, מנוע מלחתום - ולכן חתם עליה הממונה על החסיונות במשרדו. התעודה הזו נועדה לפרוש חיסיון על מקורות מודיעניים ושיטות פעולה של משטרת ישראל. על תעודה אחרת חתם שר האוצר משה כחלון, והיא נועדה לחסות את שיטות העבודה והמקורות המודיעניים של הרשות לניירות ערך. בקשה לתעודת החיסיון השלישית הועברה למשרד הביטחון כדי לאפשר לפרקליטות לחסות על מידעים ביטחוניים רגישים העולים מחלק מחומרי החקירה.

ישיבת הממשלה המיוחדת בחיפה (צילום: קובי גדעון לע"מ)
נתניהו, כחלון וארדן | צילום: קובי גדעון לע"מ

כאמור, שר האוצר כחלון חתם מיד. השר ארדן, כפי שנחשף במהדורה המרכזית, ביקש באופן חריג לקיים דיון בנושא, ורק אחרי שהמשנה ליועמ"ש דינה זילבר העירה לו שבהיותו עד מפתח בתיק 4000 – אל לו להיות מעורב בעניין חומרי החקירה בתיק נתניהו – הממונה על החסיונות במשרדו חתם על התעודה.

רק שר הביטחון נפתלי בנט משהה לפי שעה את חתימתו, וטרם נמסרה לפרקליטות תעודה החיסיון החתומה על ידו.

מלשכת שר הביטחון נפתלי בנט נמסר: "מדובר בהדלפה מכוערת במטרה להפעיל לחץ פסול על שר הביטחון. ללשכתו של שר הביטחון, נפתלי בנט, אכן הגיעה לפני מספר שבועות בקשה מהפרקליטות להטיל חיסיון על חומר מסווג שקשור בתיקי ראש הממשלה נתניהו. בהתאם לסמכותו, בחן השר את החומרים והגיע למסקנה כי היקף החיסיון המבוקש אינו מוצדק, וכי יש בו כדי לפגוע ביכולתו של ראש הממשלה נתניהו להגן על עצמו במשפט, ללא צידוק ביטחוני מתאים. משכך, צמצם השר את היקף החיסיון והנחה את גורמי המקצוע לנסח תעודת חיסיון חדשה, וזאת מבלי ששוחח על כך עם ראש הממשלה או אנשיו. הדלפת השיח לתקשורת במטרה להפעיל לחץ לא תצלח, שכן השר איננו חותמת גומי של הפרקליטות. השר בנט יחתום על התעודה רק בנוסח המחודש, התואם את הנחייתו".