העדויות הקשות של נשים שהיו חלק מהכת בירושלים, שהנהיג לפי החשד הרב אהרון רמתי, גרמו לזעזוע גדול - אך מסתבר שיש גם אימהות שבנותיהן השתייכו לקהילה המסוגרת ולא רק שהן לא כועסות על הרב אלא אף מגנות עליו. אם לאחת הבנות מהכת אמרה היום (שלישי) בשיחה עם חדשות 12: "בגלל שהוא שחור מתעללים בו? הייתי שם בכל השעות האפשריות. אני לא מבינה מה רוצים מהחיים שלו". אישה נוספת שבתה התגוררה במתחם בירושלים סיפרה: "כל הפרסומים הם שקרים ובדיות".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"היא במתחם של התלמיד החכם אהרון רמתי והיא מאוד מרוצה כבר 10 שנים. היא שם מגיל 18", סיפרה אמא של אחת הבנות שמתגוררת במתחם הכת. "אני הייתי נמצאת שם 24/7. "היה תענוג להגיע לשם, הכל פתוח כולן שותות, אוכלות ויש נימוסים הלכות ייעוץ. בגלל שהוא שחור? שופכים את דמו? עדיף שיהיו ברחובות עם ערבים או במוסדות מעורבבים או עם מורים מתעללים? הבת שלי מנגנת על גיטרה ומלחינה שרים, יש שם מורות גרפיקאיות יש כאלו שהיו במג"ב. ואז באים ואומרים שאי אפשר להיכנס?".

עוד הוסיפה האם: "אנשים לצערנו הרב, תמורת 3,000 שקלים, מוכנים להגיד שנחתה חללית באדמה ולפגוע. אני יודעת שזבוב לא יעז לעבור ולשבת אפילו על החולצה של הבת בלי רשותה". היא הסבירה כי יצא לה לבקר במתחם בירושלים בכל שעות היממה האפשרויות והיא הוסיפה שאפילו "שהרב לא שדכן - אם היה מגיע מישהו ומציע את עצמו, הרב היה שואל איפה הוא לומד מתקשר, בודק ומנסה לעזור".

"נכנסתם למקום שיש בו 50 בנות. לקחתם תרנגולות ובלוני גז. הן מכינות אוכל והן לא ידעו מה לקחת איתן. לבת שלי לדוגמא לקחו מחברת שירה שהייתה של אבא שלה", תקפה האם. "כרגיל אותו דבר הבנות אותו דבר הולכות ועובדות. הן גרות שם כמעט בחינם, משלמות רק 600 שקל שכר דירה. כל הכבוד לרבנית שעושה מרק רגל בשבת".

"10 שנים אני בודקת ולא שמעתי שום דבר על יחסי אישות. אני מגיעה מתי שאני רוצה ותמיד מקבלים אותי יפה", המשיכה. " עוזרים לי תמיד עם התיק ואני רואה שכל אחת מהבנות זוהרת יותר מהשנייה לא נראות ככאלו ששמו את הידיים שלהן על הפלטה כמו שסיפרו או ששרפו להן את הידיים. אבל לכם, ישרפו לא רק את הידיים, יישרפו את כל הגוף, ישרפו ויכבו וישרפו ויכבו על זה שאתם מתעללים".

הרב החשוד שעמד בראש כת בירושלים
הרב החשוד בניהול הכת עם אזיקים על ידיו | צילום: החדשות 12"הבנתי שהבת שלי עדיין לא נחקרה – אני יודעת שהמשטרה עשתה את זה סתם", הסבירה. "לדעתי היו שם בנות שנכנסו וכנראה לא התאקלמו כי זה קשה להיות שם - זה רמה אחת מעל כולן", הוסיפה. "הן הולכות לקדושה וטהרה ברמה גבוהה. היו בנות שבאו מרקע חילוני. כשהבת שלי באוטובוס אומרת אני באוטובוס אני אדבר איתך אחר כך. חינוך טוב".

בהמשך אותה האם תקפה בחריפות את המשטרה ואמרה: "מה אתם רוצים מהחיים שלו מה רוצים ממנו? אתם פשוט הזויים ולא חיים בעולם הזה. יש לה שני אחים בני 40. אם היה רואה מישהו פצועה או ילדה עם כוויה על היד איש לא היה יושב בשקט". היא המשיכה: "זה עדיף על אנשים איך שחיים בבתים. הרב מוכל לקבל אפילו בנות שבאו וסיפרו שאבא והתעלל בהן ושהאחים שלהן התעללו בהן".

נשות הכת מובאות לדיון בבית המשפט
נשות הכת מובאות לדיון בבית המשפט | צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת

לאה גרפי, אמא של חדווה שגם חלק מהכת סיפרה: "הבת שלי למדה שם, עוד מעט שם 10 שנים, היא מרוצה מאוד מרוצה. אנחנו גם מרוצים ממנה היא מאוד התחזקה". בריאיון שהעניקה גרפי ב"חמש עם רפי רשף", היא סיפרה: "יש לה חברות והיא עובדת שם כבר כמה שנים. היא עובדת עם ילדים במעונות. מבחינה רוחנית היא שומעת את ההרצאות וזה תרם לה הרבה והיא ממש לא מוותרת על המקום הזה".

"השמועות האלה הגיעו מהגיהינום זו פעם ראשונה בחיי שאני שומעת דברים כאלה על הרב הזה", הוסיפה גרפי. "אני מכירה אותו ואת הרבנית. ביקרתי שם לא פעם אחת הייתי בחגים אצלם וראיתי איך הבנות פורחות וזה עלילות ואוי ואבוי על החיים שלנו. אם היה קורה אפילו אלפית מהדברים האלה הבת שלי לא הייתה נשארת שם".

אימה של חדווה, חברה בכת של הרב רמתי
אימה של חדווה, חברה בכת של הרב רמתי | צילום: החדשות 12

"לפי דעתי רודפים אותו כי הוא הקים משהו לבד והוא לא עם הרשתות שמקימות מדרשות, ואולי זה מקנאה" טענה. "הבת שלי היא חלק מהבנות שם וחלק מהמדרשה - מה אנחנו עיוורות? אנחנו יודעים איך נראות בנות שעברו התעללויות. בפעם הקודמת שנשמעו טענות כאלה על הרב הייתי במגרש הרוסים כשהוא היה בבית המשפט. חיכינו שכבוד הרב יצא מהמשפט ולא יצא שום דבר והוא שוחרר והכל בסדר". לבסוף הדגישה האם: "לא יהיו עדויות כאלה ובגלל זה דעתי לא תשתנה".