סיממו קשישים ושדדו אותם: פרקליטות מחוז מרכז הגישה היום (שני) כתב אישום נגד יבגני בביץ (38) וילנה קרוצ'נוק (47) בגין גניבה, הונאה וסימום של 9 קשישים. השניים הונו קשישים בני 83-92 באופן שיטתי, לאורך תקופה ארוכה ובאזורים רבים בארץ, מהצפון ועד לדרום.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אתמול פרסמה המשטרה תיעוד בו נראית קרוצ'נוק מושכת כספים ממכשיר הכספומט באמצעות כרטיסי האשראי שגנבה. בעת מעצרם של השניים תפסו השוטרים שקיות של כדורים, שעל פי החשד ניתנו לקשישים כדי להרדים אותם.

על פי כתב האישום, שהוגש לביהמ"ש המחוזי בלוד על ידי עו"ד מורן לוין, בביץ עובד כמנהל חברה העוסקת בשיווק מכשירי פיזיותרפיה והנאשמת עבדה גם היא בחברה. החל מספטמבר 2019 ועד ליום מעצרם בחודש ינואר 2020, הנאשמים פעלו במספר רב של הזדמנויות, בשיטתיות ובתחכום רב – תוך שהם גזלו מקשישים רבים סכומי כסף גדולים והשתמשו בחומרים בעלי השפעה מרדימה כדי לטשטש את הקורבנות ולהקל על ביצוע העבירות.

החקירה החלה לפני כחודשיים, לאחר שאישה בת 85 מלוד פנתה למשטרה וסיפרה כי החשודים הגיעו אל דירתה, הזדהו בפניה כעובדי קופת חולים ושאלו אותה האם קיבלה חיסון לשפעת. לאחר שענתה בשלילה, נתנו לה השניים כדורי שינה שטשטשו אותה. היא הספיקה להבחין כי הם מחטטים בחפציה  לפני שנרדמה. לאחר כיומיים התעוררה וגילתה כי אלפי שקלים במזומן נגנבו ממנה.

בני זוג החשודים שסיממו קשישים
בני הזוג סיממו את הקשישים

בבקשת המעצר כתבה עו"ד לוין: "העבירות המיוחסות למשיבים מקימות עילת מעצר. מסכת המעשים המתוארת בכתב האישום מגלה מסוכנות כלפי הציבור ורכושו בכלל וכלפי ציבור הקשישים בפרט. מדובר בעבירות גניבה ברף גבוה, שבוצעו בתקופת זמן ארוכה, כלפי מספר רב של קשישים בכל רחבי הארץ בתחכום, שיטתיות ותעוזה".

עו"ד לוין הוסיפה: "המשיבים עשו שימוש בכדורים אשר סיכנו בפועל את הקשישים, ובדרך נס לא גרמו לנזק רפואי בלתי הפיך למתלוננים. זאת ועוד, על מנת להוציא לפועל את זממם המשיבים עשו שימוש ציני במידע אודות הקשישים אותו צברו בעקבות עסקאות מכר קודמות עם מרבית המתלוננים, וכך ידעו להגיע לכתובת מגוריהם".