לפני כשלושה שבועות שודר תחקיר עובדה על כת "לב טהור" בגואטמלה ובו סיפורו של ישראל עמיר בן ה-19 שחולץ. כעת נחשף כי אחד ממנהיגי הכת האכזרית הזו, הרב אלעזר רומפלר, נעצר עם כניסתו לישראל לפני כשבועיים. ישראל הצעיר הגיש נגדו תלונה במשטרה ואתמול הוא התעמת איתו בחדר החקירות. בריאיון שקיים היום (רביעי) ב"חמש עם רפי רשף" סיפר ישראל על העימות הקשה ועל התחושות: "זה היה רגע מאוד קשה, לא הצלחתי לדבר אבל בסוף המילים יצאו".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"לא ידעתי בהתחלה שיש עימות, זה היה במפתיע גם לי וגם לו", שיתף הצעיר שחולץ מהכת. "כששמעתי שיש עימות זה היה רק 10 דקות לפני. באמת חטפתי חום בהתחלה. נבהלתי מאוד כי לא ציפיתי ולא התכוננתי לזה. וזה נורא קשה לעמוד מול אדם שגדלתי איתו והייתי תחתיו הרבה שנים. ולדבר פשוט מולו ופשוט להתחיל עם טענות ולצעוק עליו".

אנשי לב טהור בגואטמלה, מבקשים מקלט באירן (צילום: שי פרנקו)
אנשי כת לב טהור | צילום: שי פרנקו

ישראל עמיר בן ה-19 הסביר מדוע הרגיש פחד לפני העימות: "ברגע שהיינו במשטרה זה לא מפחיד. פשוט אי אפשר לדבר כי אני הייתי עם הבן אדם כמה שנים תחתיו ופשוט אחרי 3 חודשים לצאת משם ולעמוד ולדבר נגדו ומולו זה דבר שמאוד קשה לעשות".

ישראל שחזר את השיח שהיה בין השניים במהלך העימות. "זה היה מול חוקר. אז בעצם אני אמרתי טענות והחוקר שאל שאלות, דיברנו כאילו אחד עם השני והחוקר שמע וכתב", אמר. "אז היו דברים שאני אמרתי ובדרך כלל הוא פשוט ניסה להכחיש ולהגיד: 'לא היה, לא יודע, אני לא ראש הכת ולא זה ולא זה'".

לב טהור בסנטה רוסה (צילום: צילום פרטי)
אנשי הכת | צילום: צילום פרטי

"אני הייתי המזכיר שלו שם תקופה מסוימת, והוא היה כאילו המפקד, אחד מהמנהיגים שם, ובעצם הכל תחת הוראותיו", המשיך. "הוא עשה גם דברים בעצמו, אבל זה לא העיקר. הוא בעצם אחראי לזה שהיו ילדים ואנשים רעבים. ושהם לא יכולים לעשות מה שהם רוצים - כל הזמן תחת משטר. אבל הוא לא יכול לעשות את זה לבד. הלכתי לישון מיד אחר כך והייתי כל היום לא רגוע". ‎

‎אחד מבכירי הכת, הרב אלעזר רומפלר, נעצר בעקבות תלונה של ישראל עמיר. הרב רומפלר הגיע לארץ בגלל מות אביו בהפתעה. אני לא יודע אם תיאר לעצמו שייעצר ברגע שכף רגלו דרכה כאן.‎ היום הרב עומת עם מעורב אחר בפרשה‎ וכרגע הוא חשוד במעשים של תקיפה שם בגואטמלה, וגם בכמה מקרים שהם הוא חיתן קטינות בנות 12-13 עם גברים מבוגרים. גורמים טוענים שהחקירה נמשכת ושהיא רחוקה מלהסתיים‎.