המלחמה בתעשיית המין בתל אביב עולה מדרגה: חצי שנה לאחר סגירת מועדון "הפוסיקט" בתל אביב סגרה היום (ב') משטרת מחוז תל אביב את שלושת מועדוני החשפנות שנותרו פתוחים בעיר.

לפי המידע שהגיע לידי mako, לאחר סגירת שני מועדונים אחרים בחודש שעבר, נותרו בעיר 3 מועדונים גדולים פעילים - הבייבידולס, השנדו והגוגו גירלס. כולם קיבלו היום צו סגירה לתקופה של 30 ימים. המשמעות היא שבתל אביב לא נותרו כרגע מועדוני חשפנות גדולים פעילים.

"אחרי שנים בהן דרשנו לא לאפשר לבתי הבושת שמתחזים למועדוני חשפנות לפעול, היום בצעד היסטורי שמה המשטרה סוף לניצול הקשה, וסגרה את המועדונים האחרונים שפעלו בתל אביב", אמרה ל-mako עו"ד ניצן כהנא, מנהלת המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות, "מדובר בצעד מתבקש, אחרי שנים בהם מספרות נשים אמיצות על הנזק האדיר שנגרם להן בעקבות הניצול במועדוני החשפנות. אנו מלאות ציפייה להמשך טיפול עיקש של הרשויות, כך שלא יפתחו עוד מועדונים כאלו בישראל וכן שבעלי המועדונים יעמדו לדין על עבירות של סרסרות והחזקת מקום לשם זנות".

"פרקליט המדינה, גבר שמעולם לא פגש אותנו ולא מכיר אותנו או את נסיבות חיינו החליט מה מותר ומה אסור לנו לעשות עם הגוף שלנו" נמסר מאיגוד החשפניות, " ללא כל הודעה מוקדמת, חשפניות, מלצריות, עובדי מטבח, מאבטחים ועובדות ניקיון נותרו ללא מקום פרנסה. רבות מאיתנו אימהות ואף מפרנסות משפחה שלמה. איש לא נתן את הדעת מה נעשה מחר. אנו דורשות הכרה בזכויותינו לעבוד. אין לפרקליטות, לכנסת או לכל גורם אחר זכות לקבוע מה מותר לנו לעשות עם הגוף שלנו. אנו קוראות לפרקליטות ולמשטרה להפגש איתנו לדון בהסדרת פעילות המועדונים וקוראות לארגוני העובדים וארגוני הנשים לעמוד לצדינו במאבקנו".
 
המשטרה הודיעה כי המועדונים נסגרו היום בצווי סגירה מנהליים ע"י מפקד מחוז ת״א מתוקף סמכותו. "הפעילות בוצעה בהתאם להנחיית פרקליט המדינה, בעניין מדיניות האכיפה בעבירות הנלוות לזנות ובכלל זאת, איסור ביצוע פעילות ״לאפ דאנס״ אשר לגביה נקבע כי בנסיבות מסוימות מהווה מעשה אסור", נמסר בהודעת המשטרה.
 
"הנחיית פרקליט המדינה בעניין זה נועדה להתוות את מדיניות רשויות האכיפה והתביעה בטיפול בתופעות פליליות נפוצות הנלוות לזנות. משטרת ישראל ופרקליטות המדינה, בשיתוף משרדי הממשלה השונים וגורמי האכיפה האזרחיים, תמשכנה במאבקן כנגד פעילות בלתי חוקית באשר היא ובדגש כאשר מדובר בעבירות שיש בהן פגיעה בכבוד האדם", הוסיפו במשטרה.