המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) פתחה הבוקר (ראשון) בחקירה נגד שוטר יס"מ ממשטרת ירושלים שגרם אתמול לפציעתו הקשה של ילד בן 9 במהלך התפרעויות בכפר עיסאוויה שבמזרח ירושלים. הילד מאלק עיסא ספג בפניו קליע עשוי מספוג, וכתוצאה מכך נגרמו לו שברים בגולגולת וקיים חשש שאיבד את ראייתו באחת מעיניו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מהחקירה עולה כי עיסא בן ה-9 היה בדרך לביתו בחזרה מבית הספר, והוא כנראה נקלע לניסיון מעצר של תושב הכפר שבמזרח ירושלים. מדוחות הפעולה שהועברו למח"ש עולה שאין מחלוקת לגבי זהות שוטר היס"מ שירה ופגע בו.

וואהל עיסא, אביו של מאלק בן ה-8, אמר בריאיון לגלי צה"ל: "לא היו התפרעויות או יידוי אבנים. אנשים התאספו כדי לראות מה קורה והשוטרים התחילו לירות. התקשרו אליי מהמשטרה אחרי האירוע כדי לשמוע מה קרה".

חבר הכנסת ממפלגת הרשימה המשותפת, עופר כסיף, הגיב אתמול לתקרית בעיסאוויה: "מאלק עיסא בן ה-9 נורה הערב על ידי כוחות הכיבוש, בסמוך לביתו שבכפר עיסאוויה. הוא היה בדרכו הביתה מביה"ס עם אחיותיו. כדור המתכת מצופה גומי חדר לעינו, וטרם נודע לי מצבו. ככל הידוע לנו, הוא הילד השלישי שנורה בראשו במכוון בשמונת החודשים האחרונים בשטחים הכבושים".

"מי ששולח חיילים לירות בילדים כופה עלינו עתיד של אלימות ושפיכות דמים", הוסיף. "ילדי השטחים הכבושים סובלים יום יום מטרור צבאי ומשטרתי שמקורו בהוראות מגבוה. אלו לא 'עשבים שוטים'. זו השיטה. זה הכיבוש. מי שלא מרגיש בנוח עם התמונות האלה, מי שלא מרגיש בנוח שחיילים ושוטרים ישראלים תוקפים ילדים על ימין ועל שמאל, חייב להתנגד לכיבוש".‎