6 חיילי צה"ל נעצרו הבוקר (שני), יחד עם 16 פלסטינים וערבים ישראלים, בחשד שהפעילו רשת להברחת אמצעי לחימה וסחורות משטחי הרשות הפלסטינית לישראל. על פי החשד, במשך חודשים אפשרו החיילים להעביר בכמה מחסומים רכבים שלא נבדקו, זאת בתמורה לקבלת שוחד וטובות הנאה נוספות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מחומר החקירה, שנוהלה על ידי היחידה המרכזית של מחוז ש"י בשיתוף היחידה לחקירות פנים בצה"ל, עולה כי הרשת כללה שישה חיילי משטרה צבאית שהוצבו בשלושה מחסומים - מעבר סאלם בשומרון, מעבר שקד (המכונה מעבר 300), ומעבר באקה אל גרבייה – ופעלה במשך חודשים ארוכים. העצורים הנוספים בפרשה הם שמונה תושבי השטחים ושמונה ערבים ישראלים.

ממצאי חקירה אלה מעלים חשד שהחיילים שנעצרו ניהלו קשר כמעט יום-יומי עם החשודים האחרים ואף ידעו שכתוצאה מהתנהלותם, מועברים ברכבים אל תוך ישראל אמצעי לחימה וסחורות נוספות. קצין בכיר במחוז ש"י אמר עם חשיפת הפרשה כי "במקום לשמור על תושבי המדינה ולעצור את זרימת האמל"ח – החיילים שיתפו פעולה עם עבריינים עבור בצע כסף".

גורמים במחוז ש"י סבורים כי הסחורה שהעבירה הרשת הגיעה בסופו של דבר הן לגורמי פח"ע עוינים והן לעבריינים. החקירה מתמקדת כעת בניסיון להבין את היקף התופעה ועד כמה אמצעי הלחימה שהועברו אכן שימשו גורמים עוינים או עבריינים בארגני פשיעה. שמונה מהחשודים מובאים בשעה זו להארכת מעצרם בבית המשפט השלום בירושלים. החיילים החשודים בפרשה יובאו עוד היום לבית הדין הצבאי ביפו, שם יבקשו חוקרי מצ"ח להאריך את מעצרם.

מדובר צה"ל נמסר כי "צה"ל רואה בחומרה עבירות מסוג זה ויפעל ביד קשה כנגד מי שימצא אשם בפרשה זו. מדובר באירוע חריג בו קיים חשד למעורבות של מספר חיילים בלבד, והוא אינו משקף את רוחם ועשייתם של גדודי המעברים, אשר עוסקים מדי יום בשמירה על ביטחון תושבי ישראל ובסיכול הברחות ופח"ע".