פרקליטות מחוז מרכז החליטה היום (חמישי) לסגור את תיק החקירה החדש, נגד איש העסקים והטייקון נוחי דנקנר, שעודכן בהחלטה. הפרשה נחשפה לראשונה במהדורה המרכזית בחדשות 12. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ההחלטה לסגוראת התיק נבעה מחוסר ראיות. המשמעות של ההחלטה בעייתית מנקודת מבטו של נוחי דנקנר כי ההערכה היא שבמצב הזה יקשה על נשיא המדינה לאשר את בקשת החנינה שהוא הגיש. 

בחודש דצמבר האחרון נחשף שנוחי דנקנר, מי שהחזיק בקונצרן איי די בי עד לפני שנים אחדות, הורשע בעבירות של חוק ניירות ערך והלבנת הון ונידון לשלוש שנות מאסר הועבר לכלא אחר בעקבות הפרשה שהוטל עליה צו איסור פרסום. בעקבות החקירה, במשטרה אף פנו לנשיא המדינה ראובן ריבלין וביקשו ממנו לעצור את הדיונים בבקשת החנינה שלו.

ימים לאחר פרסום הפרשה אמר נוחי דנקנר למקורביו כי לא אירע כל אירוע חריג בכלא. בשיחה עם חדשות 12, גם אימו טענה שלא ידוע לה על דבר חריג. "עד כמה שאני הייתי בקשר איתו, הוא אמר לי שהכל בסדר", אמרה.

בתחילת אוקטובר 2018 נכנס דנקנר לכלא מעשיו והחל לרצות את עונש המאסר אחרי שהורשע בהרצת מניות. בחודש אוגוסט הוחמר עונשו על ידי בית המשפט בערעור שהגיש ושופטי בית המשפט העליון הוסיפו לו שנת מאסר. "מדובר בפרשת תרמית בניירות ערך מהחמורות והחריגות שהתגלו בשנים האחרונות", הבהירו השופטים בהחלטתם. "הוציא לפועל תוכנית מרמה רחבת היקף, בה הושקעו מיליוני שקלים בהרצת מניות שנועדה לייצב את שער ניירות הערך של איי די בי".