לפני שנתיים חשפנו שרב סמל מתקדם אנדרי ליפשיץ, חוקר משטרה מתחנת בת ים, זייף חקירה של אדם שהיה מעורב בתקרית אלימה. אלא שכעת מתברר, כאמור שנתיים אחרי הפרסום, שרק עכשיו הוגש נגדו כתב אישום, וכן שלאורך הזמן האחרון הוא המשיך לייצג את המשטרה כטוען בבית המשפט.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במוקד החקירה היה אז אנטולי מטבייצ'וק שנחקר בחשד לתקיפה. הוא התעמת עם השוטרים בתחנה ופונה בעקבות זאת לבית החולים. כמה ימים לאחר מכן הוגש נגדו כתב אישום. סנגורו, עו"ד ירוסלב מץ, ביקש להקשיב להקלטת החקירה לאחר שגילה שהיא כולה נכתבה בעברית אך מרשו לא דובר את השפה כלל. 

במהלך ההאזנה לחקירה גילה פרקליטו כי החוקר פברק אותה. עו"ד מץ הגיע עם הממצאים שלו לבית המשפט והתביעה המשטרתית חזרה בה בעקבות זאת מכתב האישום שהוגש נגד מרשו. אלא שבמשטרה מתברר, התלהבו פחות מהגילוי ומהפרסום שלנו. 

שנתיים אחרי, בדיון שהתקיים לאחרונה ובמהלכו הוגש נגד החוקר כתב אישום, מתח השופט ביקורת על התנהלות מח"ש במקרה וכתב הערת ביקורת על המשטרה שהגיעה לממלא מקום המפכ"ל. לפי ההסדר שאליו הגיע החוקר, הוא יודה ויורשע בהפרת אמונים. 

עורכי הדין אורית חיון ודין כוכבי המייצגים את השוטר: "כתב האישום שהוגש אינו מייחס לשוטר בידוי ראיות כפי שהוצג בכתבה ששיקפה צד אחד של המאורעות ללא מתן מקום להסבר למלוא ההתרחשות".

ממח"ש נמסר: "מח"ש רואה בחומרה אירוע שבו חוקר משטרה עורך מסמך הנחזה להיות מסמך חקירה באזהרה של חשוד, ובהתאם לכך הוגש בימים אלה כ"א נגד השוטר. באשר לזמן הטיפול בתיק - מח"ש עמדה בזמני הטיפול הקבועים בדין ללא כל חריגה מהם". 

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "אנו רואים בחומרה כל התנהלות שאינה עומדת בקנה אחד עם ערכי הארגון. בעקבות המקרה שארע לפני מספר שנים, הוחלט על העברת השוטר מתפקידו לצד נקיטת צעדים פיקודיים נוספים ונפתחה חקירה במח"ש. כעת לאחר שהוחלט על הגשת כתב האישום ע"י מח"ש יוחלט על המשך הטיפול בשוטר ונקיטת צעדים נוספים בעניינו".