פרקליטו של ראש הממשלה נתניהו עו"ד עמית חדד מצטרף ויוביל את צוות ההגנה על אליעזר ברלנד - כך נודע הבוקר (חמישי) לחדשות 12.

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בשיחה עמנו אמר חדד שקיבל את ההחלטה בין היתר מתוך זעזוע ומחאה על כך שאתמול - שעות ספורות לאחר שצונתר בבית החולים שערי צדק בירושלים - אזקו את ברלנד למיטה ומיד לאחר כן העבירו אותו למרכז הרפואי של שב"ס בכלא איילון. "לוקחים אדם בן 82, חולה סרטן עם כליה אחת, מתעלמים ממצבו ועכשיו גם מבקשים להאריך את מעצרו?! הוא לא ישרוד את זה", הסביר.

בימים האחרונים אושפז ברלנד בבית החולים ואמש, לאחר שעבר צנתור, הוא שב למרכז הרפואי של כלא איילון. למרות האשפוז ומצבו הבריאותי - חקירת המשטרה עד כה מחזקת את החשדות נגדו ונגד החשודים האחרים בפרשה. היום הוא יובא להארכת מעצר, בין השאר בשל "מסוכנות לציבור".

ברלנד חשוד בפרשת "עושק שחור" שהתפוצצה ביום ראשון האחרון: יותר מ-200 בני אדם העידו נגדו במסגרת החקירה הסמויה שהובילה לפשיטה הלילית בתחילת השבוע, שבה נעצרו הוא אשתו וחמישה חשודים נוספים בגביית תשלומי עתק תמורת הבטחות ותרופות שווא לחולים ובני משפחותיהם. במשטרה משוכנעים שלמרות גילו המתקדם - ברלנד היה מודע לכל מה שנעשה.

אמש פורסמו במהדורה המרכזית חלק מההקלטות שהגיעו לידי החוקרים - שמבססות במידה רבה את החשדות נגד ברלנד. באחת מהן הוא נשמע משוחח עם עוזרו מתוך הכלא - ומורה לו להפעיל אלימות כלפי שני אנשים שהתכוונו להתלונן נגדו במשטרה על עבירות מין. "אז עכשיו ברגע הזה תעשה הקלטה שאסור לאף אחד להתקרב לד' אמותיהם של... וכל אחד, מותר לו לשבור להם את העצמות כי הם עוברים על "סקילה, שריפה, הרג וחנק", נשמע ברלנד אומר במהלך השיחה שהוקלטה כשהיה במעצר בכלא צלמון אחרי שהוסגר לישראל. 

עו
מייצג את נתניהו - ומעתה גם את ברלנד. עו"ד עמית חדד | צילום: כפיר זיו, חדשות

בהמשך השיחה, ברלנד מורה לעוזרו להפיץ את דבריו בקו החם של חסידי עמותת 'שובו בנים': "תעשה את זה בקו. זו הודעה חריפה, לתת להם מכות, מה? מה יכול להיות? ישימו אותי עוד עשר שנים כאן? אני כבר התרגלתי, אני כבר מוכן להיות כאן גם מאה שנה, הם לא יילכו למשטרה להתלונן עליי".