ניסים זאב, לשעבר ח"כ מש"ס, חילץ שתי בנות לפני עשור מהכת של אהרון רמתי שנחשפה בירושלים. בריאיון ל"חמש" עם עמליה דואק הוא משחזר את האירוע: "מדובר בשיטה של בן אדם שמשתלט על נפשות של הבנות, על נשמותיהן ועל גופן - ומשעבד אותן.

זאב שחזר איך גילה שהבנות הצטרפו לכת הסוגדית של רמתי. "פתאום הן עזבו את הפנימייה", סיפר. "הלכתי לראות במה מדובר. הגעתי אחרי חצות וראיתי עשרות בנות מצטופפות ומסתודדות אחת עם השנייה ומדברות כאילו מדובר בצהרי היום".

חבר הכנסת לשעבר הופתע כשסיפרו לו שמדובר בניסיון "לקרב אותן לאביהן שבשמיים" ובחלק מהפרקטיקה בכת.  "זה היה מוזר בעיניי", סיפר. "קודם כל דאגתי שהבנות יחזרו לפנימייה. עם אחת היה יותר קל ועם השנייה יותר קשה".

זאב מספר שהבנות הגיעו לכת דרך "יחצ"ניות" שפונות לנשים ומספרות על הפנימייה: "הם מספרים על רב מיוחד שמקרב בנות לאביהן שבשמיים אבל הוא קירב אותן אליו".

כך עבדה השיטה. "הוא קודם כל יצר ניתוק מבית הספר, מהמשפחות ומההורים. כך הוא יכל להשתלט עליהן ואבוי למי שהעזה בכל זאת לעשות דבר נגד רצונו".

זאב גם שיחזר איך הוציא את בנות הפנימייה שלו מהכת. "אחת מהשתיים היה יותר קשה להוציא", סיפר. "ההורים פנו אליי וניסיתי בכל מני דרכים לדבר אל ליבה, אבל ראיתי שקשה לה לצאת מתוך פחד. הוא מכניס להן פחד שמי שיעזוב אותו עלול להיפגע ולקבל מחלות. מדובר בנערות נורמטיביות לחלוטין".