לפני כשבוע וחצי נעצר אליעזר ברלנד, מנהיג קהילת 'שובו בנים', בחשד שגבה עשרות אלפי שקלים מחולים קשים - בתמורה להבטחה שירפא אותם כנגד כל הסיכויים. כעת מתברר שברלנד הפעיל את אותה השיטה בדיוק גם מול אסירים בכלא. בשיחת טלפון שנחשפה הערב (רביעי) ב"מהדורה המרכזית" פורסם תיעוד של ברלנד מדבר עם אחד מרוצחי המאבטח ב"חצי חינם" שנשפט למאסר עולם - ומבטיח לשחררו תמורת 20,000 שקלים: "תשלח את הכסף - ואני גוזר שאתה משתחרר".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

את השיחה קיים ברלנד בזמן ששהה בזימבבואה, אחרי שנמלט לשם מישראל. "שימי, אתה בליל הסדר איתי, אתה עושה עכשיו שבועה", מבטיח ברלנד בתחילת השיחה לשמעון ווהבה שנמצא מעברו השני של הקו. "אני רוצה שתעשה שבועה, תגיד לאמא שאתה משתחרר בי"ד (בניסן), שני בבוקר, בשמונה בבוקר אתה משתחרר ואתה בא ישר אליי. אבל זה שבועה, תדע לך. תגיד: 'אני נשבע...', תגיד: 'אני נשבע, שאני מגיע בערב פסח, מיד כשאני משתחרר אל הרב, יחד עם אמא שלי, ועושה ליל הסדר אצל הרב'".

"תישבע, ועכשיו יהיו ניסים ואתה משתחרר, אנחנו מבטלים את כל התלונות עליך. הכול זה שקרים, הכול זה... המצלמה סתם צילמה, זה לא אתה היית בכלל, הכל מטושטש שמה, זה בכלל לא אתה, זה רק עלילות. הם צריכים למלא דוחו"ת, הם רוצים קידום, השוטרים רוצים להיות... הוא רוצה להיות עכשיו מפכ"ל, אז הוא אומר: כן, תפסתי מישהו מ'חצי חינם'... את המפכ"ל נשים בבית הסוהר. אני נשבע לך שאנחנו שמים את המפכ"ל בבית הסוהר תוך שלושים יום, אתה שומע מה שאני אומר לך?".

בהמשך השיחה ברלנד מסביר שבתמורה לשחרורו מהכלא, ווהבה צריך להעביר לו סכום של עשרת אלפים שקלים: "אתה תשלח עשר אלף שקל, אל תפחד, תלווה את זה מכמה חברה שם. אני אתן לך מספר טלפון... עכשיו תתקשר למספר הזה, זה זהבה, הבת שלי, זהבה ברלנד, תגיד: 'זהבה ברלנד, הבת של הרב, אני שולח לך כעת עשר אלף שקל', שתהיה על הקו, תהיה זמינה, עכשיו אתה שולח לה עם מישהו, היא גרה בביתר...".

עם התקדמות השיחה, ברלנד נוקב בסכום גבוה יותר בתמורה לשחרור: "אני גוזר, תשלח עשרים אלף שקל - אני גוזר שאתה משתחרר, תארגן את זה, כל החבר'ה, עשרים אלף שקל, בשניה הזאת! תארגן, אל תפחד". לאחר שאמו של ווהבה מתערבת בשיחה ומסבירה שאין להם סכום כסף כזה, ברלנד משיב:  "אז עשר אלף. פחות מעשר אלף... אתם צריכים לארגן עשר אלף – זה מינימום, עשר אלף עד יום שישי".

באפריל 2010 גזר בית המשפט המחוזי בתל אביב מאסר עולם על שמעון ווהבה ושמעון לוי, שני רוצחיו של יום טוב דואק ז"ל, המאבטח ברשת "חצי חינם" בחולון. על פי כתב האישום, במרס 2007 נכנס ווהבה יחד עם נאשם נוסף לסניף כשהם רעולי פנים וחמושים באקדחים, בתקווה לנצל את הפדיון הגבוהה שמתקבל בסניפים לפני חג הפסח. בשלב מסוים השניים פתחו באש לעבר המאבטחים, והשוד הפך למעשה לרצח. התמונות הקשות שנקלטו במצלמות האבטחה במקום חשפו כיצד רעולי הפנים ביצעו הוצאה להורג של דואק ז"ל.