המשטרה צפויה לבקש מחר להאריך את מעצרו של אליעזר ברלנד, בין השאר בשל "מסוכנות לציבור". בתוך כך, הערב (רביעי) ב"מהדורה המרכזית" נחשפו חלק מההקלטות שהגיעו לידי החוקרים - הקלטות שמבססות במידה רבה חשדות אלו. באחת מהן נשמע ברלנד משוחח עם עוזרו מתוך הכלא - ומורה לו להפעיל אלימות כלפי שני אנשים שהתכוונו להתלונן נגדו במשטרה על עבירות מין.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אז עכשיו ברגע הזה תעשה הקלטה שאסור לאף אחד להתקרב לד' אמותיהם של... וכל אחד, מותר לו לשבור להם את העצמות כי הם עוברים על "סקילה, שריפה, הרג וחנק", אומר ברלנד במהלך השיחה שהוקלטה בזמן שהיה במעצר בכלא צלמון אחרי שהוסגר לישראל. 

שיחה של אליעזר ברלנד עם עוזר מתוך הכלא
שיחה של אליעזר ברלנד עם עוזרו מתוך הכלא | צילום: החדשות 12

בהמשך השיחה, ברלנד מורה לעוזרו להפיץ את דבריו בקו החם של חסידי עמותת 'שובו בנים': "תעשה את זה בקו. זו הודעה חריפה, לתת להם מכות, מה? מה יכול להיות? ישימו אותי עוד עשר שנים כאן? אני כבר התרגלתי, אני כבר מוכן להיות כאן גם מאה שנה, הם לא יילכו למשטרה להתלונן עליי".

בימים האחרונים ברלנד אושפז בבית החולים והיום, לאחר שעבר צנתור, הוא שב למרכז הרפואי של כלא איילון. אך למרות האשפוז ומצבו הבריאותי, חקירת המשטרה עד כה מחזקת את החשדות נגדו ונגד החשודים האחרים בפרשה.