בשעה 03:50, ביום שישי לפני שבועיים בקרית שמונה - ארבעה רעולי פנים פרצו לטרקטור שחנה מתחת למרכז מסחרי בעיר. חמש דקות בדיוק לאחר מכן הם עקרו עם הטרקטור שגנבו עמודי ברזל שמטרתם למנוע מעבר של כלי רכב. בתיעוד שנחשף הערב (שלישי) במהדורה המרכזית, הטרקטור נראה שהוא ממשיך ושועט לעבר המטרה העיקרית: הוא מתנגש בעצמה בחזית של סניף בנק הפועלים בעיר על מנת לשלוף את הכספומט שבמקום ולגנוב אותו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מדובר בפעולה שדורשת הרס רב. דקות ארוכות הגנבים נלחמו במיגון של הבנק ולבסוף הם הצליחו לשלוף את המכשיר ולהעמיס אותו על גבי טנדר, שגם אותו הם גנבו מוקדם יותר. מהרגע שהטרקטור התנגש בקיר הבנק התקבלה התרעה במוקד הביטחון וכוחות משטרה הוזעקו למקום.

השוטרים פותחים במרדף אחר הרכב - שמסתיים בשכונת הוורדים בעיר. הגנבים נמלטו מהמכונית ובתום מרדף רגלי אחד מהם נתפס. נשאלת השאלה מדוע הפורצים השקיעו מאמץ כה רב. באותו היום הוטען הכספומט ב-701 אלף שקלים וככל הנראה הגנבים ידעו מכך.

הסיבה שהכספומט הוטען הייתה כחלק מההיערכות לקראת סוף שבוע שבו אלפי מטיילים עושים את הדרך מקריית השמונה לחרמון עוצרים להוציא כסף.

סנ"צ מנצור קצין אח"מ מרחב כנרת הסביר: "מדובר באירוע חריג ביותר, הגנבים לא בחלו בשום אמצעי, עם זה טרקטור שהסב נזק כבד ביותר עם זה רכב שגנבו לצורך ביצוע המעשה, גם ההימלטות מהשוטרים". עוד הוסיף: "ניכר שהיה תכנון הן בהכנת הרכב והן באיתור אותו מחפרון, הן בידע המכני שנדרש מנהג מחפרון כדי לעקור כספומט כזה. לכן אנחנו מייחסים חשדות חמורים ביותר לאותם חשודים".

במרדף נעצר רק חשוד אחד: תושב טובא זנגרייה בן 23. שלושה חשודים אחרים עדיין לא נתפסו. 700 אלף השקלים  שנגנבו הוחזרו לבנק אבל הנזק שנגרם לסניף מוערך בעוד כ-250 אלף שקלים.  במשטרה עדיין לא סיימו את המרדף וינסו להביא בקרוב את כל המעורבים בשוד הנועז - למעצר.