שלב הטיעונים לעונש במשפטו של הכדורגלן יצחק אספה, שדרס למוות את ארי נשר ז"ל והורשע בהפקרתו, החל היום (שני). הפרקליטות תדרוש כי הדורס ירצה עונש מאסר של חמש עד שש שנים בפועל על הפקרתו של נשר ז"ל ואילו עורכי דינו של אספה יבקשו עונש של עבודות שירות בלבד. בנוסף יבקשו בפרקליטות מאסר על תנאי בגין עבירת שיבוש ההליכים שבה הורשע, וכן פיצוי למשפחתו של נשר ולקטין הנוסף שנפצע בתאונה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

איריס נשר, אמו של ארי, פנתה לנהג הדורס בעדותה בבית המשפט. "בלילה של התאונה האיומה יכולת לצאת מהרכב", אמרה. "לרוץ לפצועים, להחזיק לארי את היד הגדולה והחמה, להזמין אמבולנס ובזמן שחיכיתם אולי גם לבקש סליחה".

"כשילד מת, האהבה של אמא שלו ממשיכה", הוסיפה על סף דמעות. "היא ממשיכה לאהוב את הילד המת שלה, הלב שלה נשאר מטורף מצער מגעגוע מילד שמת. בשנה האחרונה במקום להודות בהפקרה גררת אותנו למשפט ארוך שבו היינו צריכים לשמוע את כל הפרטים הנוראיים".

עו"ד ליאור שטלצר, מטעם הסנגוריה הציבורית
עורך דינו של אספה ליאור שטלצר

"פירקת את הילד שלנו עם המכונית שלך", אמרה האם. "במקום להושיט עזרה הלכת למסיבה אחרת. יום אחד יצחק , גם לך יהיה ילד ואולי רק אז שתביט לו בעיניים תבין מה עשית לנו. אם תגיד את האמת עכשיו אולי תוכל להביט לו בעיניים במצפון שקט".

אביו של ארי ז"ל, הבמאי אבי נשר תקף את מועדון ספורט אשדוד שבו משחק הנהג הדורס. "באופן מפחיד גם לראשי אותו מועדון כדורגל אין כל כבוד לחיי אדם או להכרעת בית המשפט", תקף. "שכן, למרות שלמועדון הספורט יש מחוייבות חינוכית מובהקת לקהילה בה הוא פועל, ראשי המועדון בחרו בציניות ובאטימות שאין כדוגמתן, גם אחרי הכרעת הדין, לתת לפושע המורשע לשחק מול קהל שכולל וילדים ובני נוער רבים".

"התנהלות מועדון ספורט אשדוד - זלזול בקדושת חיי אדם, יריקה בפנים של ההורים האבלים"

"איזו דוגמה חינוכית למופת", אמר בציניות. "איזו אמירה צינית ונלוזה לגבי החובה האזרחית של כל אחד מאיתנו. איזה זלזול גמור בהכרעת בית המשפט, שהרי אולי זה חוקי לתת לעבריין שנמצא אשם לשחק מול קהל של ילדים ובני נוער אבל מוסרי וחינוכי זה ודאי שלא".

אבי ואיריס נשר בדיון על הטיעון לעונש של יצחק אספה (צילום: החדשות12)
אבי ואיריס נשר בכניסה לדיון בבית המשפט | צילום: החדשות12

"איזה זלזול גמור בקדושת חיי אדם", הוסיף נשר. "איזה יריקה בפנים של ההורים האבלים המרוסקים, בדיוק כמו שמר אספה זלזל לגמרי בחובות האנוש הבסיסיות שלו, כך התנהג וממשיך להתנהג מועדון הכדורגל בו העבריין המורשע משחק - בושה וחרפה. מזעזע".

אמו של אספה העידה בבית המשפט על מצבו של בנה. "אנחנו כולנו באבל", אמרה. "אני אפילו רציתי לבוא לבקר את הילד, לא יכולתי ללכת כי נבהלתי ולא הרגשתי טוב. זה דבר קשה, גם אני קיבלתי את זה אותו דבר כמוהם. אבל הילד לא רצה שיקרה דבר כזה. הוא ילד טוב, הוא לא ילד עבריין. הוא אוהב לצאת לבלות אבל לא בשביל להרוג בן אדם. הוא לא חשב. הוא לא בא לעשות את זה".

סנגורו של אספה, עו"ד ליאור שטלצר, מתכוון לטעון בבית המשפט כי על סמך תסקיר שירות המבחן החיובי שקבע כי אין לו דפוסי התנהגות עבריניים אין סיבה שירצה עונש מאסר בפועל. עוד הוא מתכוון לציין כי יש מעורב נוסף בתאונה שכלל אינו נושא באחריות פלילית (הכוונה לחברו של ארי נשר שהרכיב אותו על האופניים).

אספה הורשה בחודש ספטמבר האחרון בבית המשפט המחוזי בתל אביב בהפקרתו של ארי נשר ז"ל אחרי שדרס אותו למוות ובשיבוש חקירה. השופט גורנפינקל, זיכה אותו מהאישומים של נהיגה בשכרות ונסיעה במהירות מופרזת מחמת הספק.