סערה בפתח הדיון במשפטה של ענבל אור: אשת העסקים הנאשמת הגישה היום (רביעי), זמן קצר לפני הקראת כתב האישום, בקשה לפסול את השופטת דנה אמיר. בעקבות הבקשה, הדיון נדחה. זמן קצר קודם לכן התעמתה אור על ספסל הנאשמים עם דרור גלעדי, שעבד עבורה בעבר, ואף כינתה אותו "נוכל".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אור, שמואשמת ב-15 עבירות שונות, רובן עבירות מס, אף טענה שהמשפט שלה קשור לפרשת אפי נוה: "עורכי דין שליוו את קבוצת החברות שפעלו כנגדי – הם עדים מרכזיים", אמרה לחדשות 12. "ביקשתי לקבל את כל החומרים המרכזיים, ובית המשפט הטיל חיסיון על הבקשה מבלי ליידע אותי".

"הגשתי בקשת פסלות לשופטת דנה אמיר", הוסיפה לפני כניסתה לדיון בבית משפט השלום בתל אביב. "לאחרונה גיליתי שבעלה מעורב בפרשה, הוא חלק ממשרד עורכי דין שייצג אותי ואת קבוצת החברות שלי במשך שנים והוא מייצג את בנק לאומי ובנק מזרחי. הבקשה הוגשה בצורה מנומקת - אני מבקשת שתפסול את עצמה בתיק לאלתר, היא לא יכולה להמשיך ולדון בתיק"

הפנייה של ענבל אור לחיות ולמנדלבליט

עוד תקפה אור: "השופטת ממשיכה בהליך שהוא פסול, הליך בניגוד עניינים. גם אם היא תדחה את הבקשה, לא יכולה להיות הקראה של כתב האישום, אין הליך – מדובר בחלק מאסטרטגיה של הונאה".

בפנייה לנשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות והיועץ המשפטי לממשלה אמרה: "לא יעזור לכם שום דבר – מערכת המשפט היום תרעד, כולם ייחשפו למה שקורה כאן. זו בושה לראות מערכת של מדינה שמתנהגת כארגון פשע. אני קוראת למנדלבליט לצאת ולהגיד את האמת מה קורה בפרשה שלי – די להתעלל, זה דיני נפשות".

ענבל אור
ענבל אור בבית המשפט, היום | צילום: החדשות 12

העימות עם הנאשם בבית המשפט: "בושה"

לנאשם גלעדי, סמנכ"ל הכספים לשעבר בחברה, אמרה אור בבית המשפט: "יש לך ילדים! אתה רוצה לראות את המסמכים, מה עשית? תתבייש לך, בושה, נוכל, פשוט נוכלות לשמה".

בתחילת הדיון השופטת דנה אמיר עדכנה שקיבלה את הבקשה לפסול אותה. אור הרימה את קולה בדיון ואמרה לשופטת שאינה יכולה לקיים את הדיון לאחר שהוגשה הבקשה. השופטת השיבה לה בנזיפה: "הנאשמת לא תנהל את הדיון - גברת אור, את לא משיבה אם לא פונים אליך". 

ענבל אור בבית המשפט, ארכיון
נאשמת ב-15 סעיפים. ענבל אור | צילום: פלאש 90

כתב האישום שהוגש השנה נגד אור כולל 15 אישומים בגין ביצוע עבירות על חוק המע"מ ופקודת מס הכנסה. בנוסף, היא מואשמת בעבירות מרמה בנסיבות מחמירות כלפי לקוחות באחד מהפרויקטים ששיווקה וכן במרמה כלפי מנהל סניף בנק, ובעבירות על חוק הגנת הצרכן.

אור השאירה אחריה חובות של מאות מיליוני שקלים למאות נושים. לפי כתב האישום, היא לא הוציאה חשבוניות ולא דיווחה למנהל מע"מ על חלק מהעסקות שביצעה בשמונה פרויקטים למגורים, שבהם ארגנה קבוצות רכישה באמצעות חברות בשליטתה.