נועם שמעון לוי, בעל חברת הניקיון "ש. אור" הואשם הבוקר (חמישי) ב-3 עבירות של אונס, מעשה סדום ומעשים מגונים כלפי 9 נשים קשות יום שאינן דוברות עברית שעבדו בחברתו. על פי כתב האישום, שהוגש על-ידי פרקליטות מחוז מרכז (פלילי), מעשיו של לוי, תושב הוד השרון בן 49, נמשכו 3 שנים במהלכן תקף מינית נשים קשות יום יוצאות מדינות חבר העמים לשעבר שנקלעו למצב כלכלי קשה והגיעו לארץ כדי להתפרנס. בפרקליטות הסבירו כי הנשים נמנעו מלהתלונן עליו מחשש שייעצרו בשל מעמדן הבלתי חוקי בארץ.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מכתב האישום החמור עולה כי במשך 3 שנים פגע לוי במספר נשים שעבדו תחתיו בחברה, בעת שהגיעו למשרדו על מנת לבצע עבודות ניקיון - שאליהן נשלחו מטעמו. לאורך השנים פגע לוי במתלוננות השונות באופן שיטתי בניגוד לרצונן ותוך ניצול יחסי מרות ברורים. 

העובדות, שאינן דוברות השפה העברית, נשלחו לביצוע עבודות ניקיון במגוון מקומות, ביניהם גם במשרדי החברה. בין השנים 2016-2019, במועדים שונים, הגיעו 8 מבין העובדות לנקות את המשרדים, שם המתין להן הנאשם במשרדו, ניגש אליהן וביצע בהן עבירות מין בניגוד לרצונן.

"ניצל את חולשתן כדי לבצע את המעשים המיניים לסיפוק צרכיו"

על פי כתב האישום, לוי אנס 3 מהמתלוננות וביצע מעשים מגונים ב-5 נשים נוספות. בנוסף, הוא הטריד מינית את עובדת החברה, שפיקחה על עובדות הניקיון. בפרקליטות ביקשו להאריך את מעצרו עד תום ההליכים.

"העבירות המיוחסות למשיב מקימות יסוד סביר לחשש כי המשיב יסכן את שלום הציבור ואת ביטחונן של נשים העובדות ונמצאות בנוכחותו, ואת המתלוננות בפרט", פירטה עו"ד עינב לב ארי מהפרקליטות את בקשת המעצר.

"זאת בין השאר לאור מהות המעשים ונסיבותיהם המיוחסים לו בכתב האישום, וזאת תוך ניצול יחסי המרות ביניהם, ניצול חולשתן האובייקטיבית – מעמדן הלא חוקי בישראל, קשיי שפה, פערי תרבות, אמצעים דלים, חוסר יכולתן לפנות לרשויות אכיפת החוק (מחשש פן תיעצרנה) ועוד – הכל כדי לבצע את המעשים המיניים לסיפוק צרכיו", הוסיפה עו"ד לב ארי.