שר הביטחון נפתלי בנט חתם היום (שני) על צו מעצר מנהלי נגד צעיר יהודי דקות לאחר שבית המשפט המחוזי הורה על שחרורו ממעצר. הצעיר בן ה-19, תושב הצפון, נעצר ביום ראשון שעבר בחשד שיידה אבן לעבר אוטו ופצע את הנהג.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי החשד הוא היה שותף לאירוע של יידוי אבן ופציעתו של נהג תוך כדי נסיעה. שעות לאחר הוצאת הצו נגדו, בית המשפט התיר לפרסם את שמו של העצור המנהלי. מדובר באליה בן דוד, בן 19, תושב נוף הגליל (נצרת עלית). הוא נעצר וצו חריג הוצא נגדו, האוסר עליו להיפגש עם עורך דין מחשש לשיבוש חקירה.

לאחר שמעצרו של הצעיר לא העלה ממצאים שמקדמים את תחקיר האירוע, הורה היום השופט על שחרורו ממעצר ללא כל תנאי מגביל, ואף נזף במדינה על ההגבלות שהוטלו על הצעיר. למרות זאת, בתוך דקות מרגע שחרורו הגיעו כוחות שירות הביטחון הכללי ולקחו את הצעיר למעצר מנהלי - צו החתום בידי שר הביטחון נפתלי בנט: "יסוד סביר להניח שטעמי ביטחון המדינה וביטחון הציבור מחייבים זאת".

יו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר תקף את השר בנט: "רק לפני מספר שבועות הודיע בנט כי בכוונתו להוציא צווים מנהליים נגד פעילי שמאל שפוגעים בחיילי צה"ל, אך במקום זאת בוחר בנט להמשיך לקרוץ לכחול לבן ולשמאל - ולהוציא צו מעצר מנהלי נגד צעיר יהודי על לא עוול בכפו".

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו אשר מייצג את הנער אמר בתגובה: "מערכת אכיפת החוק הגיעה לשיא השפל. הדברים נעשו באפן לא ראוי, אנחנו נפנה באופן מידי לבית המשפט כדי לבטל את רוע הגזרה".