מצטיין נשיא מבת ים מואשם באונס ובתקיפה: הפרקליטות הגישה הבוקר (רביעי) כתב אישום נגד פנטה טרפה בן ה-24 מבת ים, בגין אינוס, מעשה מגונה בנסיבות מחמירות, מעשה מגונה ותקיפה הגורמת חבלה ממשית. על פי האישום, שהוגש לבית המשפט המחוזי תל אביב טרפה תקף בשלוש הזדמנויות שונות, נשים שהלכו בגפן באישון לילה בטבורה של העיר בת ים. בשנת 2017 בעת שהיה חייל, זכה פנתה באות מצטיין הנשיא.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

על פי כתב האישום, המקרה הראשון התרחש בחודש מרץ אשתקד בשעה 04:00 לפנות בוקר, כשהמתלוננת א.א צעדה לאורך חוף "הסלע" בעיר בת ים. טרפה פנה אליה אך המתלוננת אמרה לו שאינה מבינה את דבריו וסימנה לו בתנועת יד שיניח לה. בתגובה הפיל אותה טרפה על הקרקע, חסם את פיה בידו, אמר לה באנגלית שברצונו לקיים אתה מגע מיני והורה לה להירגע.

בעודה שרועה על הקרקע, ניסתה המתלוננת להשתחרר מאחיזתו של טרפה, הכתה בו בפניו ובעינו, נשכה, שרטה אותו וזעקה לעזרה אך טרפה ביצע בה מעשה מגונה ואינוס. המתלוננת זעקה לעזרה בעת שחלף במקום עובר אורח אך טרפה הצליח להרחיקו, באמרו לו באנגלית: "זו הבחורה שלי". בהמשך, הרפה טרפה מהמתלוננת והיא ברחה מהמקום והזעיקה עזרה בבית עסק סמוך.

המקרה השני התרחש באחד הלילות של סוף חודש נובמבר, בסביבות השעה 01:40, עברה המתלוננת ב' ברחוב יוספטל בבת ים וטרפה חבט בישבנה והמשיך בריצתו.  לאחר דקות אחדות, הבחינה המתלוננת שטרפה בהמשך הרחוב וקרבה אליו במטרה להתעמת עמו. המתלוננת שאלה אותו לפשר מעשיו, ובתגובה הוא דחף אותה וגרם לנפילתה. טרפה בעט בראשה של המתלוננת, בעודו צועק "לכי הביתה".

"אלימות מינית ופיזית חסרת רסן"

על פי כתב האישום, התקיפה השלישית באחד הימים באותו החודש, בשעה 03:00 לפנות בוקר. טרפה תקף את המתלוננת ג.ג. ברחוב רוטשילד בבת ים, דחף אותה, בעט בה והוליך אותה במורד גרם מדרגות. המתלוננת שבה וזעקה לעזרה וטרפה שב ותפס את צווארה במטרה להשתיקה, דחף אותה, גרם לנפילתה במורד גרם המדרגות, בעט בחוזקה בראשה ואחז בצווארה בחוזקה. במקום עבר עובר אורח והמתלוננת צעקה לעברו: "הצילו, יש לו סכין". עובר האורח קרא אל עבר טרפה ובתגובה, הרפה מהמתלוננת ונמלט מהמקום.

סנגורו של הנאשם, עו"ד ניר אפלסה, מטעם הסנגוריה הציבורית מסר בתגובה: "הלקוח שלנו הוא צעיר נורמטיבי שהשתחרר לאחרונה משירות משמעותי בצה"ל. מטבע הדברים ההליך היום רק החל - הוגש כתב אישום, ולנו נדרש זמן לשם לימוד חומר החקירה וגיבוש הטענות. מה שניתן לומר כרגע הוא: שבתחילת הדרך, שהחלה החקירה, יוחסו ללקוח שלי שורה של ארוכה יותר של מקרים, שבסופו של דבר לא מצאו את דרכם לכתב האישום. אנו נוסיף ונלמד את חומרי החקירה, נגבש את מלוא טענותינו ונטען אותן בבי המשפט בבוא העת".

בבקשת המעצר כתבה עו"ד טליה קלמרו: "מעשיו של המשיב בוצעו בכוח ובאלימות מינית ופיזית חסרת רסן, כלפי נשים אקראיות, אשר הלכו לתומן ולבדן ברחובותיה של עיר. כלל המעשים מעידים על דפוס פעולה חוזר, במסגרתו מאתר המשיב את קורבנותיו, עוקב אחריהן ונוקט כלפיהן אלימות מינית ופיזית, תוך שאינו שועה לתחנוניהן".

כאשר שירת פנטה כלוחם בדרגת סמ"ר, לקראת שחרורו מצה"ל, זכה באות מצטיין הנשיא. ראש העיר בת ים דאז פגש אותו והרעיף עליו מילים חמות: "פנטה הוא מלח הארץ, הגאווה שלנו בעיר ובמדינה. הוא לוחם מצטיין, איש ערכים וצעיר שמעורר השראה בעבור בני הנוער שרואים בו מודל לחיקוי". הדברים שכתב נאמרו זמן רב לפני שפורסמו האישומים כנגדו.