פרקליטות מחוז מרכז הגישה הבוקר (ראשון) כתב אישום נגד לירז נתן בת 32, סייעת בגן של כרמל מעודה, בגין 8 אישומים של תקיפת קטין. נתן מואשמת כי תקפה חמישה פעוטות בגן באלימות קשה, הצמידה אחת מהם למזרון וסטרה לה, גררה פעוטה אחרת בכוח והטיחה אותה ברצפה. מפרטי כתב האישום עולה כי נתן מנעה מהפעוטות מזון בכמה מקרים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

לפי כתב האישום, הפעוטות בני שנה עד שנתיים הותקפו על ידי נתן באכזריות בגן הילדים בו שימשה כסייעת. נתן תקפה חמישה פעוטות פעם אחר פעם, כשהושיבה אותם בחוזקה על כיסאות כשגב חולצתם מולבש על משענת הכיסא כדי למנוע תזוזתם.

במקרה נוסף, הסייעת הניחה את רגליה על אחת הפעוטות, הצמידה את גופה למזרן וסטרה על ידה. פעוטה אחרת הועמדה כשפניה מופנות לקיר תוך שנמנעה ממנה ארוחת הבוקר ופעוט נוסף הוכה באמצעות מטלית ניקוי והוטח על מזרן. עוד עולה כי נתן תחבה בחוזקה פרוסת לחם לפיו של אחד הפעוטות, הטיחה פעוטה על קיר, גררה אותה והטיחה אותה על כיסא בעוצמה רבה. לאחר מכן טלטלה אותה ואחזה בפניה בכוח.

כתוצאה ממעשי התקיפה האכזריים נגרמו לקטינים כאבים רבים בחלקים שונים בגוף הן בשל עוצמת התקיפה ומניעת האוכל מהם, והן בשל מאמציהם להתנגד לה, כך עולה מכתב האישום.

עורך הדין קובי פלומו, המייצג את לירז נתן, התייחס בשבוע שעבר להאשמות נגדה: "הלב נחמץ נוכח קיומן של עבירות מהסוג הזה בכלל ואולם האינטרס הציבורי מחייב לאפשר את ניהול ההליך בין כותלי בית המשפט. בהמשך להליך שימוע שהתקיים בין הצדדים השתכנעה הפרקליטות כי יש מקום לאבחנה ברורה בין מרשתי לבין הנאשמת המרכזית בפרשה".

"אבחנה זו באה לידי ביטוי בעצם הגשת כתבי אישום לערכאות שונות ובעבירות בעלות חומרה נמוכה יותר ככל שניתן לסווגן כך", הוסיף. "נוכח העובדה כי מדובר בנקודת פתיחה במשפט סבורני כי ככל ויתקדם ההליך ניתן יהיה להוכיח כי המעשים אינם כפי שמתוארים בכתב האישום".