פרקליטות מחוז מרכזי (פלילי) הגישה היום (חמישי) כתב אישום לבית המשפט המחוזי מרכז נגד מטפלת סיעודית בת 41 מנפאל בגין התעללות, תקיפה ואיומים שהפעילה במשך חודשים כלפי קשישה ניצולת שואה שבה טיפלה. בנוסף לכתב האישום, הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצרה עד לתום ההליכים המשפטיים נגדה: "דווקא במקום שבו אורך רוח ורחמים דרושים ביתר שאת - היא גילתה אכזריות במעשיה", נכתב בבקשת המעצר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מכתב אישום שהוגש על ידי עורכת הדין יולנדה טולדנו בובליל עולה כי במהלך התקופה שבין אוגוסט 2018 ועד ינואר 2020, עבדה הנאשמת כמטפלת סיעודית של הקשישה בת ה-98 והתגוררה עמה בביתה שברחובות. במהלך כל אותה התקופה התעללה הנאשמת פיזית ונפשית בניצולת השואה שסובלת ממחלת האלצהיימר במצב מתקדם וזקוקה להשגחה מתמדת. 

בכתב האישום מתואר כיצד באופן חוזר ונשנה פנתה המטפלת אל הקשישה בדיבור אגרסיבי ואף בצעקות, הכתה אותה בסטירות ולעיתים תוך כדי שימוש במגב, ואף מנעה ממנה השגחה וטיפול ראוי. בתגובה, הייתה הקשישה בוכה במשך דקות ארוכות ואף מתחננת בפני הנאשמת להפסיק את ההתעללות באומרה: "את הורגת אותי, למה את עושה את זה?". 

"מעשיה של המשיבה מעידים על מסוכנותה הרבה, כמי שתקפה שוב ושוב לאורך תקופה ארוכה קשישה חסרת ישע, נטולת כל יכולת להגן על עצמה", כתבה עו"ד טולדנו בובליל בבקשת המעצר שהוגשה לבית המשפט.