בימים אלה מנהלת משטרת ישראל חקירה נגד מורה במוסד חינוכי-חרדי במרכז הארץ, בחשד שפגעה מינית בתלמידתה, א', במשך שנים. א' הייתה קטינה בת 16 בלבד כשהמורה החלה להזמין אותה לדירתה, שם רכשה את אמונה דרך שיחות נפש – אך מהר מאוד השיחות הפכו למגע אסור.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"ביום שהיא נגעה בי, הפסקתי לתפקד", מספרת א'. "הפסקתי לאכול, התחלתי לשתות ולפגוע בעצמי. היא פגעה בי מינית בצורות הכי קשות. התעוררו לי שאלות, אבל אלה שאלות שמיד הדחקתי, בגלל הדמות. אמרתי לעצמי: 'מורה בחיים לא תפגע בי', הרגשתי שבית הספר זה המקום הכי בטוח".

לדברי א', הקשר הפך לתלותי: היא עברה להתגורר בביתה של המורה, כשהמורה היא האחראית הבלעדית לטיפולה. א' מספרת שהמורה נהגה לספר לה סיפורים בעלי אופי מיני ולטענתה פגעה בה מינית - טענה שהמורה מכחישה בתוקף.  

א' מספרת שגם היום, חמש שנים אחר כך, התחושות הקשות לא מרפות ממנה. "זה היה כמו למות ולהמשיך לחיות", היא מתארת. "היו לי דיכאונות, תגובות מאוד קשות. כל השנים האלה שתקתי, זה היה מאוד קשה כי כל השנים האלה חוו אותי כלא נורמלית". היא הפסיקה להגיע למוסד החינוכי שבו למדה, החלה לצרוך אלכוהול, איבדה משקל רב ואושפזה במצב קשה. רק בשנה האחרונה אזרה אומץ  ונחשפה אצל יועצת פסיכולוגית ומול משפחתה, וכן פנתה לארגון JCW הפועל להבאתם לדין של אלה שתקפו מינית בחברה החרדית. "אנחנו מטפלים בכמה וכמה מקרים כאלה בו זמנית", מגלה צביקי פלייזמן, סמנכ"ל JCW. "לא נראה שהתופעה שוככת, אלא מתגברת".

צביקי פליישמן, סמנכ"ל ארגון JCW (צילום: החדשות 12)
צבי פליישמן, סמנכ"ל JCW | צילום: החדשות 12

עוד פנתה א' לעו"ד שרון נהרי, ובימים אלה מתנהלת תביעה אזרחית נגד המורה. "שמענו את הסיפור שלה, וזה דבר מאוד מאוד חמור", הוא מספר. "מדובר בקטינה, ואנחנו חושבים שהמשטרה צריכה למצות את הדין בנושא הזה".

עו"ד שרון נהרי
עו"ד שרון נהרי

לאחר שהתפוצצה הפרשה, ניסתה לכאורה מנהלת המוסד החינוכי שבו למדה, לבקשתו של בעלה של המורה החשודה, לסיים את הפרשה. "אם בעלה רוצה לסגור את הפרשה - את יודעת לבוא לקראת, או הוא יכול לדבר איתך?" שאלה המנהלת את א' בשיחת טלפון. א' אמרה שתסכים להיפגש איתו בנוכחות עורך דינה בלבד, והמנהלת השיבה: "הם מעוניינים לסגור את הפרשה, ואת תמשיכי בדרכך לא לפרסם, כמו שעשית עד היום".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "עם הגשת התלונה נפתחה חקירה, אשר עודנה מתנהלת ומטבע הדברים איננו מוסרים פרטים על חקירות מתנהלות. נמשיך לחקור את המקרה במקצועיות וביסודיות במטרה להגיע לחקר האמת".

עורך הדין יהונתן קמיל, סנגורה של המורה החשודה, מסר בתגובה: "לפני מספר שנים, עברה המתלוננת לגור אצל מרשתי לתקופה לא ממושכת וזאת ביוזמתה של המתלוננת והמערכת החינוכית בלבד, מתוך היכרות עם מעלותיה ומידותיה הטובות של מרשתי. לאחרונה החלה המתלוננת להפיץ כנגד מרשתי שמועות זדוניות באופן העולה לכדי הוצאת לשון הרע. מרשתי מכחישה מכל וכל את טענותיה של המתלוננת".‎